Washington D.C. srdce Spojených Států

Hlavní město USA je nejen centrem všeho politického dění, ale také nádhernou turistickou destinací. Jen velmi málo míst se mu může byť jen rovnat.


Vládní město i zajímavé místo

Čekal mě další odpočinkový víkend. Jelikož jsem chtěl vidět něco zajímavého, bez přílišného váhání jsem za destinaci své víkendové relaxace zvolil hlavní město Spojených Států, Washington D.C..

Rozhodně jsem volby nelitoval. Washington D.C. je skutečně zajímavou lokalitou. Sídelní město americké vlády láká ročně miliony zahraničních turistů. A skutečně se není čemu divit, o tom jsem se přesvědčil na vlastní oči. Ubytoval jsem se v jednom ze zdejších hotelů, kterých je zde požehnaně.

Zaujaly mě ale obecně vysoké ceny ubytování, za jeden nocleh zde člověk vydá minimálně 80 dolarů. Toto půlmilionové město rozhodně není levné. Hned druhý den mého pobytu jsem se vydal na exkurzi do centra. Architektonicky je to tu velmi rozmanité, historické styly se elegantně mísí s moderními. Samozřejmě jsem nemohl vynechat turistické stálice, jako např. sídlo amerického prezidenta - Bílý dům. Nejvíce ze všeho mě ale zaujal fámozní park National Mall, na jehož východním konci se nachází budova Capitolu s charakteristickou kopulovitou střechou uprostřed. Na druhém konci protáhlého obdélníku, který park tvoří se do výšky 170m majestátně tyčí úzký, špičatý obelisk Washington Monument. Tato nejvyšší budova ve Washingtonu D.C. ve svém nitru skrývá interiér vyzdobený americkými památkami americké historie.

Nejvíce zaujme bronzová socha George Washingtona. Návštěvu jsem zakončil se slzou v oku, takto krásné město se jen tak ledaskde nevidí.


cestovatel ace | období 21.01.2010 14:01 | New York, Washington D.C., Bílí dům, USA Města Ameriky |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Washington D.C., DC, United States, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Washington D.C. srdce Spojených Států

Hlavní město USA je nejen centrem všeho politického dění, ale také nádhernou turistickou destinací. Jen velmi málo míst… Washington D.C., DC, United States
Zobrazit na mapě »

Na cestě po nejopuštěnější silnici v USA

Jen málo chvil ve svém životě si člověk vychutná tak intenzivně, jako při průjezdu rozmanitým prostředím napříč… Ocean City, MD, United States
Zobrazit na mapě »

OH Vencuver online kamery slovensko Grand Tetons National Park romantický víkend v jeseníkác snowpark černá hora malta a vebkamera nudy pláže v chorvacku katedrála sv Jana Kypr předpověď počasí v Egeru kanada calgery aktuální počasí

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 23.06. 2017, 17:36:06 za 0,0289s