Vyrazte na dobrodružnou dovolenou do Antarktidy! Bude rozhodně o co stát!

Chcete ve svém životě zažít něco netradičního? Chcete konečně pořádnou dovolenou, která nebude každoročním klišé? Pak vyrazte do divoké Antarktidy, která rozhodně stojí za to!


Tuto obrovskou divočinu na samém spodku Země pokrývá téměř souvislá vrstva ledu, který má v nejhlubším místě tloušťku asi 4 800m. Antarktida je pátý největší kontinent a je ze všech nejchladnější. Dosud nejnižší zaznamenané teplota na světě, mínus 89,2 °C, byla naměřena v roce 1983 na ruské vědecké základně Vostok. Již dle těchto informací musíte uznat, že se na dovolené v Antarktidě nebudete nudit. Kromě tohohle všeho budete moci také vidět jedinečná zvířata, která jen tak někde neuvidíte!

Jediná území bez ledu, která lze v Antarktidě spatřit, tvoří několik horských vrcholů a jiné pusté, skalnaté oblasti. Ledový příkov podél pobřeží během jižního léta taje a odlamují se z něj velké kusy, ledové kry. Díky globálnímu oteplování je možnost vidět vznešené ledovce již jen zřídka. Kdo váhá podívat se do Antarktidy, ten hodně prohloupí, protože každým rokem můžete vidět méně a méně. To je smutný fakt, na který je potřeba brát ohled.

Ve studených vodách Antarktidy přebývá spousta drobných korýšů (živočichů s tvrdou ulitou) zvaných krill, ryb, tuleňů a velryb. Najdeme tu hojnost mořských ptáků, jako jsou např. chaluhy a albatrosi. Dále je zde k vidění také osm druhů tučňáků.

Dovolená v Antarktidě se trochu prodraží, oproti dovolené u moře. Ovšem zážitek, který si z dovolené odvezete, je dávno někde jinde. Pokud toužíte po poznání, dobrodružství a dalších příjemných faktorech, pak si můžete objednat zájezd za skvělé peníze například ZDE! Jistě nebudete litovat!


cestovatel Jan Kříž | období 03.01.2012 18:01 | Dovolená kdekoliv Dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Antarktida, Severní pól, Sever, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Vyrazte na dobrodružnou dovolenou do Antarktidy! Bude rozhodně o co stát!

Chcete ve svém životě zažít něco netradičního? Chcete konečně pořádnou dovolenou, která nebude každoročním klišé? Pak… Antarktida, Severní pól, Sever
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:18:40 za 0,0471s