Výlet do Japonska – Země Samurajů

Možná si myslíte, že po zemětřesení, následném tsunami a po problémech s jadernou elektrárnou ve Fukušimě bude pro turisty Japonsko pro tento rok nezajímavé. Možná na delší dovolenou ano, ale na výlet se sem rozhodně vydejte!


Japonsko

Je v Japonsku nebezpečno? Jsou zde podobné problémy jako v Černobylu? – Takovéto a další nadpisy nás bombardovaly po dlouhé měsíce v tisku. Ano, Japonsko zažilo krušný rok, ze kterého se bude ještě dlouho vzpamatovávat, a proto si uvědomilo, že část peněz na znovuobnovení země může získat od turistů. Díky tomu jsou zde daleko levnější dovolené, než kdykoliv před tím. Je v Japonsku tedy bezpečno? Ano, samozřejmě, že je. Sice pro vás, jakožto pro turisty, nebudou některé destinace lákavé, ale pokud si vyberete pouze výlety, pak vás Japonsko uchvátí tak, jak by tomu bylo před zmíněnými katastrofami.

Co bude náplní tohoto výletu?

První den bude probíhat ve znamení dopravení se z bodu A do bodu B. Zajímavější bude až den druhý, ve kterém navštívíte nádhernou Asakusu. Jedná se o město, ve kterém naleznete překrásný atmosférický chrám Sensódži a brány Kaminarimon. Další náplní dne bude plavba lodí po řece Sumidado Tokijské zátoky. V Tokijské zátoce navštívíte slavné čtvrti obchodů Odaiby a bank Giza.

Třetí den se vrhnete na výlet lodí, vlakem a lanovkou do Národního parku Fudži-Hakone, kde navštívíte posvátnou horu Fuji. Čtvrtý den navštívíte jedno z nejkrásnějších míst v Japonsku, a to Národní park Nikkó, ve kterém naleznete hrobky největších šógunů kmeneTokuqawav prastarých cedrových lesích. V pátém dni navštívíte město Kamakura, ve kterém naleznete velkého Buddhu pod otevřeným nebem Daibutsu.

Šestý den budete moci okusit na vlastní kůži ruch překrásných trhů. Ten největší a nejkrásnější ze všech je bezesporu rybí trh Tsukidži. V sedmém dni navštívíte město Kanazawy, které se nachází na pobřeží Japonského moře. Přeprava bude netradiční a rozhodně vás zaujme, protože pocestujete pomocí rychlovlaku zvaného šinkansen.

Osmý den navštívíte nejkrásnější japonskou zahradu Kenrokuen. Nedaleko se podíváte na původní domy bájných gejš. V devátém dnu navštívíte ty nejkrásnější památky a kulturní perly Japonska.

Desátý den si uděláte výlet vlakem do centra japonského buddhismu, Nara. V něm naleznete krásného zlatého Buddhu. Při jedenáctém dnu navštívíte Hirošimu. Ve dvanáctém dnu na vás čeká výlet na ostrov Mijadžima s proslulou plavoucí bránou Torií.

Třináctý den si prohlídnete fascinující velkoměsto Ósaka. Čtrnáctý den si užijete výlet super expresem, který jistě znáte pod jménem šinkansen. V patnáctém dnu budete mít volný program v překrásném městě Sace. Šestnáctý den výletu navštívíte muzeum, které se nachází v letišti Kansas, ze kterého se bude konat váš odlet do Prahy.

Cena, za takovýto patnácti denní výlet do Japonska, se pohybuje cca. kolem 98 800,-Kč za dvě osoby. Možná vám to přijde značně drahé, ale na druhou stranu máte vše hrazené. Nic víc již platit nebudete. Jídlo, nocleh, výlety, poplatky, průvodčí, apod. tohle vše je v ceně a vy si jen užíváte krás Japonska. Přemýšlejte nad takovouto dovolenou, dokud máte ještě šanci. Zamluvit si tento výlet lze i přes internet. Jistě nebudete litovat!


cestovatel Jan Kříž | období 18.05.2011 10:05 | cestování po celém světě Cestování |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Japonsko, Nihonkoku/Nipponkoku, Dovolená v Japonsku 2011, Japonsko - země Samurajů, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Japonsko

Japonsko se skládá z více než 3 000 malých ostrůvků a čtyř velkých ostrovů. Hokkaidó, nejsevernější z nich (78 508 km2)… Japan
Zobrazit na mapě »

Sedm dní v Tokiu

Nádherná a velmi kulturně vyspělá země. Tím je právě Japonsko a kam jinam za exotickou dovolenou, než právě tam?! Tōkyō Metropolis, Japan
Zobrazit na mapě »

Výlet do Japonska – Země Samurajů

Možná si myslíte, že po zemětřesení, následném tsunami a po problémech s jadernou elektrárnou ve Fukušimě bude pro… Japonsko, Nihonkoku/Nipponkoku, Dovolená v Japonsku 2011, Japonsko - země Samurajů
Zobrazit na mapě »

sonnenaufgang in der salzwüste aktuální počasí Friesovi boudy motodovolena webcam nuda plaz calello dovolena welnes kolín welnesvíkendy vebkamery spicak španělsko sevilly víkend v chorvacku 2013

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 27.06. 2017, 21:22:51 za 0,054s