Víkend na surfu v Torquay

Minulý rok jsme se s přítelkyní naučili pořádně surfovat, vydáme se na nějaké vyhlášené místo, tzv. ráj pro surfaře - Austrálie.


Minulý rok jsme se s přítelkyní naučili pořádně surfovat, a proto jsme se chtěli vydat na nějaké vyhlášené místo, tzv. ráj pro surfaře. Ten jsme úspěšně našli v Austrálii.

Australské Torquay = ráj surfařů

S přítelkyní nás takřka uchvátil surfing. Minulý rok v Polsku jsme se pořádně naučili surfovat, a proto jsme se chtěli vydat, na nějaký opravdový ráj pro surfaře. Když se řekne Torquay, tak nikoho nic nenapadne, ale když se zeptáte surfaře co je Torquay, tak ten vám odpoví jednoznačně „Pro nás surfaře je Torquay, jako pro tenisty Wimbledon“. A o této pravdě jsme se přesvědčili.

V Austrálii se snad i děti narodí s prknem v ruce. Kdykoliv s někým mluvíte, tak ten buď surfuje občas, nebo pravidelně každý den. Austrálie je pro surfaře opravdový ráj. Torquay je sice jednou z nejmenších surfařských destinací v Austrálii, ale jednou z nejlepších. Každoročně se na Bell Beach konají závody, kde proti sobě soupeří nejlepší z nejlepších surfařů světa. I to je co říci.

Hned po příjezdu do Torquay a ubytování v něm, jsme poznali, že surfem to tady žije. Také se zde pyšní největším surfingovým muzeem na světě. Nic jiného pro místní obyvatele není tak důležité, jako jsou vlny, prkno a krásné počasí.

Druhý den jsme vyrazili na moře a byla to opravdová paráda. Vlny velké jak „kráva“, nádherné počasí a krásné písčité pláže v nás tvořili jedinečný zážitek, který se nedá slovy popsat. Také jsem si chvílemi zašel promluvit s esama ve svém oboru, a dozvěděl jsem se plno rad a triků, jak si surfování pořádně užít a být v něm dobrý.

Pokud milujete také surfing, pak můžu s klidným svědomím doporučit Torquay v Austrálii. Opravdu jedinečné místo, ve kterém to žije. S přítelkyní se nám zde náramně líbilo a utekli jsme alespoň na chvíli, od špatného počasí v ČR. Co nejdříve se sem určitě vrátíme.
 


cestovatel Jan Kříž | období 03.03.2010 10:03 | Dovolená na jaře Jarní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Australia Torquay, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Víkend na surfu v Torquay

Minulý rok jsme se s přítelkyní naučili pořádně surfovat, vydáme se na nějaké vyhlášené místo, tzv. ráj pro surfaře -… Australia Torquay
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:16:25 za 0,0294s