USA - New York

Jedno z nejlidnatějších měst. Město svobody.


New York patří mezi nejznámější města světa. Je to město splněných přání, snů, ale také hlubokých zklamání. Tohle americké město patří mezi nejlidnatější města světa, do kterého se stahují nejrůznější národnosti světa. Nikde na světě nenajdete tolik národností, díky kterým je kultura opravdu rozmanitá.

Doprava

Dopravit se do New Yorku jde především letecky, možná byste našli lodě, které vás přepraví i po moři, ale kdo by chtěl tak dlouho čekat, na tak úžasnou podívanou? Přepravovat se po městě můžete metrem, autobusem nebo taxíkem. Pokud se někam potřebujete dostat rychle, tak taxík v rušných hodinách nebude ta správná volba. Na druhou stranu, jak známe z amerických filmů, tak americký taxík přežije i útok Godzily.

New York není typické město, které by se pyšnilo památkami, ale na druhou stranou se může pyšnit velkolepostí svých staveb. Je málo měst, ve kterých se tyčí tolik mrakodrapů. V tomto městě přes den najdeme spousty elegantních mužů v oblecích a žen v kostýmech, kteří spěchají na Broadway a v noci mnoho Newyorčanů, kteří si užívají nočního života.

Památky

Jedna z nejvýznamnějších památek New Yorku je socha Svobody. Socha měří zhruba 93 metrů a pro Američany a především Newyorčany má velký význam. Socha je symbolem přátelství a pomoci každému kdo pomoc potřebuje. Socha svobody byla navrhnuta francouzským stavitelem Gustavem Eiffelem, který postavil i Eiffelovu věž. Bohužel socha není symbolem přátelství a pomoci pro celý svět. Na vždy se podepsal do historie New Yorku atentát ze dne 11. Září 2001, při kterém byly letadly zasaženy dva mrakodrapy.

Poté, co budovy World Trade Center padly za oběť atentátu z 11. Září 2001, nabízí nejpůsobivější pohled do hloubky ulic Manhattanu Empire State Building. Nejvyšší budova New Yorku měří 443 metrů a z výhledu této budovy uvidíte New York v celé své kráse a velkoleposti.


 

 


cestovatel Katka "linki" Škrlová | období 07.02.2009 19:02 | New York, Washington D.C., Bílí dům, USA Města Ameriky |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí New York, NY, USA, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Na cestě po nejopuštěnější silnici v USA

Jen málo chvil ve svém životě si člověk vychutná tak intenzivně, jako při průjezdu rozmanitým prostředím napříč… Ocean City, MD, United States
Zobrazit na mapě »

USA - New York

Jedno z nejlidnatějších měst. Město svobody. New York, NY, USA
Zobrazit na mapě »

New York USA trip 2016

Poznámky z výletu do New Yorku. 3 Dny v New Yorku. Toto není článek, ale spíš poznámky. New York, NY USA.
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:15:17 za 0,02s