USA - Filadelfie

Město demokracie.


Filadelfie neboli město bratrské lásky, jak se dá přeložit z řečtiny, ze které i název pochází. Filadelfie byla a stále je důležitým městem USA. Právě zde vznikla americká demokracie, která se později šířila do celého světa. V minulosti dalo město základy demokracii, dnes poučuje o umění a kultuře.

Základní informace

Filadelfie se nachází v jihovýchodní části státu Pensylvánie. Vzniklo jako zelené venkovní městečko, nyní však má tato metropole více než 1,6 milionů obyvatel a stále se rozrůstá. Toto významné město se stalo významným především proto, že právě v něm vznikla Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.


Město bylo vystavěno podle vzoru šachovnice, která je lemovaná různými parky a parčíky. Tato zeleň se zachovává již od dob zakladatele Williama Penna.

Památky

Filadelfie je centrem umění a kultury. Prohlédnout si centrum města je velkým kulturním zážitkem. Na tomto místě si své oblíbené najde každý návštěvník, máte možnost vybírat z galerií umění, divadel, kin nebo historických prohlídek.


K dalším zajímavým památkám Filadelfie patří historický zvon svobody. Tento zvon provázel svým zvoněním americkou revoluci a mimo to ohlašoval první veřejné čtení Prohlášení nezávislosti. S tímto zvonem je spojená i budova s červených cihel - Independence Hall. Zvon se nachází právě v této budově, kde se četla Deklarace nezávislosti a byla zde podepsaná i ústava Spojených států.

Rarita

Většina zemí má své tradiční jídlo a Filadelfie není samozřejmě výjimkou. Specialita této oblasti je sýrový steak. Jedná se o kapsu, která je naplněna hovězím masem, zeleninou a rozpečeným sýrem. K tomu to pokrmu se skvěle hodí pivo, které ve Filadelfii není těžké naleznout. Již v době založení byli do města povolávání zemědělci z Německa, kteří s sebou přinesli i chuť tohoto zlatavého moku.

 


cestovatel Katka "linki" Škrlová | období 13.03.2009 13:03 | New York, Washington D.C., Bílí dům, USA Města Ameriky |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Filadelfie, New York, Spojené státy americké, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

welness víkend na valentýna kamery alanya co nejlevnejsí tabory v chorvacku dovolena zaři madeira pod stan moře dovolena egipt v zime norsko iglu kde leží troja veb kamera Vadaš rybolov norsko bez cestovky

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.04. 2017, 18:08:57 za 0,0201s