USA - Filadelfie

Město demokracie.


Filadelfie neboli město bratrské lásky, jak se dá přeložit z řečtiny, ze které i název pochází. Filadelfie byla a stále je důležitým městem USA. Právě zde vznikla americká demokracie, která se později šířila do celého světa. V minulosti dalo město základy demokracii, dnes poučuje o umění a kultuře.

Základní informace

Filadelfie se nachází v jihovýchodní části státu Pensylvánie. Vzniklo jako zelené venkovní městečko, nyní však má tato metropole více než 1,6 milionů obyvatel a stále se rozrůstá. Toto významné město se stalo významným především proto, že právě v něm vznikla Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.


Město bylo vystavěno podle vzoru šachovnice, která je lemovaná různými parky a parčíky. Tato zeleň se zachovává již od dob zakladatele Williama Penna.

Památky

Filadelfie je centrem umění a kultury. Prohlédnout si centrum města je velkým kulturním zážitkem. Na tomto místě si své oblíbené najde každý návštěvník, máte možnost vybírat z galerií umění, divadel, kin nebo historických prohlídek.


K dalším zajímavým památkám Filadelfie patří historický zvon svobody. Tento zvon provázel svým zvoněním americkou revoluci a mimo to ohlašoval první veřejné čtení Prohlášení nezávislosti. S tímto zvonem je spojená i budova s červených cihel - Independence Hall. Zvon se nachází právě v této budově, kde se četla Deklarace nezávislosti a byla zde podepsaná i ústava Spojených států.

Rarita

Většina zemí má své tradiční jídlo a Filadelfie není samozřejmě výjimkou. Specialita této oblasti je sýrový steak. Jedná se o kapsu, která je naplněna hovězím masem, zeleninou a rozpečeným sýrem. K tomu to pokrmu se skvěle hodí pivo, které ve Filadelfii není těžké naleznout. Již v době založení byli do města povolávání zemědělci z Německa, kteří s sebou přinesli i chuť tohoto zlatavého moku.

 


cestovatel Katka "linki" Škrlová | období 13.03.2009 13:03 | New York, Washington D.C., Bílí dům, USA Města Ameriky |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Filadelfie, New York, Spojené státy americké, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

kamera online tunisko las minute madarsko rybaření levně alpy calgary fotografie bukovel ukrajina veb kamera počasí rodos teplota moře pětidenní zájezd last minute počasi na 14 dni malorca skiareál Dubaj Magdalena Hudranová

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 23.06. 2017, 17:38:28 za 0,0276s