Týdenní dovolená v Egyptě

když nebaví mrazy, vybereme si teplejší destinaci. Například prosluněný Egypt.


Člověka jednoho dne přestanou bavit mrazy, kupy sněhu a nachlazení. Proto si vybere nějakou teplejší destinaci. Tou může být například Egypt.

I když je zima krásné období, člověka jednoho krásného dne přestane bavit a potřebuje teplo. Ano můžeme si počkat několik týdnů a máme tady jaro, ale kdo by čekal takovou dobu?! Proto jsme vyrazili s přáteli na týdenní dovolenou do Egypta.

Egypt snad zná skoro každý. Ne všichni tu ale byli na dovolené. Malebné prostředí s krásným slunečním počasím. Jedinou nevýhodou pro všechny turisty je tzv.“Faraonova pomsta“. Tak se nazývá v Egyptě střevní chřipka. Většinou jí dostanou všichni turisté. Jedná se o reakci organismu na nové podnebí, novou stravu atp. Proto nezoufejte, za 24 hodin vám bude lépe a můžete pokračovat v nádherné dovolené.

Hned po příjezdu jsme si vybalili v našem přepychovém hotelu. Byl jsem velmi spokojený jak s obsluhou, tak s hotelem samotným. Je vidět, že do Egypta se hrnou davy turistů a Egyptští podnikatelé si chtějí udržet jejich přízeň.

Druhý den jsme vyrazili na „Jeep safari“, ve které jsme se projeli pouští, ukázali jsme si, jak vypadá fotomorgána na „živo“ a navštívili jsme destinace, kde se nejčastěji vyskytuje. Také jsme si prohlídli tamní život beduínů a dokonce jsme se projeli na velbloudech. Celodenní výlet s ukončením v podobě západu slunce nás velice příjemně překvapil.

Poté jsme s klukama neodolali a museli jsme vyrazit na „Ranní moto safari“, ve kterém jsme si zblbli na motorkách v poušti. Škoda, že se může jezdit pouze v ranních hodinách, kdy teplota není ještě moc vysoká.

Moře bylo také příjemné a nádherné písečné pláže opravdu stojí za to. Také jsme se vydali na výlet ponorkou, který trval dvě hodiny. Lodí vás dopraví na širé moře, kde nastoupíte do ponorky a kocháte se mořským dnem a životem. Opravdu jedinečný zážitek, který můžu všem doporučit.

Egypt je opravdový ráj pro turisty. Je pravda, že „vychcaní“ podnikatelé přímo touží vás oškubat, ale pokud najdete kvalitní cestovku s dobrým pojištěním, pak budete velice spokojeni, jako my. Ještě jedna rada na závěr. Nikdy nevyužívejte nemocnice státní, ale soukromé!
 


cestovatel Jan Kříž | období 26.01.2010 10:01 | Kontinent Afriky, Diamanty, Jedinečná Afrika |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Egypt, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Egypt

Většina Egypťanů žije v blízkosti životadárného Nilu, nejdelší řeky světa, a v jeho deltě, která je široká 250… Egypt
Zobrazit na mapě »

Jarní dovolená na řece Nil

S přáteli jsme vyrazili na krásnou dovolenou po památkách Egypta a to pouze z paluby lodi. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

Týdenní dovolená v Egyptě

když nebaví mrazy, vybereme si teplejší destinaci. Například prosluněný Egypt. Egypt
Zobrazit na mapě »

Po březích Nilu Egypt

Egypt je častým cílem mnoha evropských turistů. Jen málokdo ale obdivuje skutečnou krásu - scenérii jedinečné řeky Nil. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

V zimě k moři do Egypta

Napadlo vás někdy si vyjet na dovolenou v zimě? Nudí vás zima a představujete si, jak ležíte někde na pláži u moře? … Egypt
Zobrazit na mapě »

fotky výlet do řecka LEVNÉ WELNES VÍKENDY Dlouhodobě počasí chorvacku orebič nuda srí lanka srpen zoo praha veb Liptovský Ján pobyty zábavné park tivoli pocasy spindleruv mlin nejteplejší moře u evropy

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.04. 2017, 11:55:00 za 0,0221s