Týdenní dovolená v Egyptě

když nebaví mrazy, vybereme si teplejší destinaci. Například prosluněný Egypt.


Člověka jednoho dne přestanou bavit mrazy, kupy sněhu a nachlazení. Proto si vybere nějakou teplejší destinaci. Tou může být například Egypt.

I když je zima krásné období, člověka jednoho krásného dne přestane bavit a potřebuje teplo. Ano můžeme si počkat několik týdnů a máme tady jaro, ale kdo by čekal takovou dobu?! Proto jsme vyrazili s přáteli na týdenní dovolenou do Egypta.

Egypt snad zná skoro každý. Ne všichni tu ale byli na dovolené. Malebné prostředí s krásným slunečním počasím. Jedinou nevýhodou pro všechny turisty je tzv.“Faraonova pomsta“. Tak se nazývá v Egyptě střevní chřipka. Většinou jí dostanou všichni turisté. Jedná se o reakci organismu na nové podnebí, novou stravu atp. Proto nezoufejte, za 24 hodin vám bude lépe a můžete pokračovat v nádherné dovolené.

Hned po příjezdu jsme si vybalili v našem přepychovém hotelu. Byl jsem velmi spokojený jak s obsluhou, tak s hotelem samotným. Je vidět, že do Egypta se hrnou davy turistů a Egyptští podnikatelé si chtějí udržet jejich přízeň.

Druhý den jsme vyrazili na „Jeep safari“, ve které jsme se projeli pouští, ukázali jsme si, jak vypadá fotomorgána na „živo“ a navštívili jsme destinace, kde se nejčastěji vyskytuje. Také jsme si prohlídli tamní život beduínů a dokonce jsme se projeli na velbloudech. Celodenní výlet s ukončením v podobě západu slunce nás velice příjemně překvapil.

Poté jsme s klukama neodolali a museli jsme vyrazit na „Ranní moto safari“, ve kterém jsme si zblbli na motorkách v poušti. Škoda, že se může jezdit pouze v ranních hodinách, kdy teplota není ještě moc vysoká.

Moře bylo také příjemné a nádherné písečné pláže opravdu stojí za to. Také jsme se vydali na výlet ponorkou, který trval dvě hodiny. Lodí vás dopraví na širé moře, kde nastoupíte do ponorky a kocháte se mořským dnem a životem. Opravdu jedinečný zážitek, který můžu všem doporučit.

Egypt je opravdový ráj pro turisty. Je pravda, že „vychcaní“ podnikatelé přímo touží vás oškubat, ale pokud najdete kvalitní cestovku s dobrým pojištěním, pak budete velice spokojeni, jako my. Ještě jedna rada na závěr. Nikdy nevyužívejte nemocnice státní, ale soukromé!
 


cestovatel Jan Kříž | období 26.01.2010 10:01 | Kontinent Afriky, Diamanty, Jedinečná Afrika |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Egypt, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Egypt

Většina Egypťanů žije v blízkosti životadárného Nilu, nejdelší řeky světa, a v jeho deltě, která je široká 250… Egypt
Zobrazit na mapě »

Jarní dovolená na řece Nil

S přáteli jsme vyrazili na krásnou dovolenou po památkách Egypta a to pouze z paluby lodi. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

Týdenní dovolená v Egyptě

když nebaví mrazy, vybereme si teplejší destinaci. Například prosluněný Egypt. Egypt
Zobrazit na mapě »

Po březích Nilu Egypt

Egypt je častým cílem mnoha evropských turistů. Jen málokdo ale obdivuje skutečnou krásu - scenérii jedinečné řeky Nil. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

V zimě k moři do Egypta

Napadlo vás někdy si vyjet na dovolenou v zimě? Nudí vás zima a představujete si, jak ležíte někde na pláži u moře? … Egypt
Zobrazit na mapě »

dubai skyline auckland live web camera online web camera hawai klinovec veb kamera sardinie pujcovna skutru řecko dovolená pod stanem nejvíce farem na perlorodky veb kamera velké meziříčí významní mořeplavci do s ameriky italie a řim

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:24:15 za 0,0293s