Třídenní dovolená na Floridě

Snad každý sní o dovolené v USA. Mě se to poštěstilo, i díky přátelům, kteří žijí na Floridě.


Divil jsem se, že cena za dovolenou se pohybuje jako u běžných Evropských destinací.

Dovolená na Floridě

USA. Pod tímto slovem se vám určitě vybaví nádherná země, ale i různé westernové filmy a hlavně rychlé provozovny občerstvení MC Donald.

První den své dovolené jsem strávil v letadle. Z Prahy jsem letěl přes New York, Atlantu do Miami. Poté jsem taxíkem dorazil do krásného hotelu Holiday Inn Marina Park. Hotel byl perfektně vybaven a jeho kvalita se mi zdála lepší, než na tři hvězdičky, kterými byl hotel ohodnocen.

Následující den jsem vyrazil do města Key West. Cestou jsem měl nádherný výhled na jednotlivé ostrůvky a nekonečné azurové moře. Po příjezdu jsem si prohlédl nádherné město. Celodenní pochodování mě unavilo a chtěl jsem se dobře navečeřet. Místních jsem se poptal na nejlepší restauraci. Skoro všichni mi jednohlasně doporučili povečeřet v Hard Rock Cafe. Dal jsem na jejich doporučení a navečeřel jsem se zde. Luxusní restaurace s příjemným prostředím a skvělými jídly. Opravdu parádní zážitek. Tuto restauraci musíte navštívit! Po dobré večeři jsem si vybral hotel Radisson Key West, který na moje přespání bohatě stačil.

Třetí den svého pobytu jsem si chtěl udělat pár fotek zvířat. Z průvodce jsem si vybral nejkrásnější národní park, a tím byl Everglades. Objednal jsem si loďku a projížděl jsem se po nádherném jezeře uprostřed národního parku. Vyfotografoval jsem si divokou zvěř a hned poté jsem vyrazil do Naples, které je právem nazýváno klenotem Mexického zálivu. Nádherné prostředí s dokonalou zelení a krásnými parky. Po procházce několika parky, jsem zjistil, že ruch velkoměsta tady neexistuje. Parky jsou dokonale separovány od stresu, nebo ruchu velkoměsta, i díky chování lidí. Lidé zde chodí pomalu a v klidu. Pořádají se zde grilovací večírky, klidné párty a pikniky. Někteří studenti klasicky, jak to známe z filmů, sedí u stromu a učí se. Jednoduše řečeno, jedná se o ráj pro místní obyvatelé. V okolních místech můžete sportovat, nebo se bavit. Je tu množství barů, kaváren, sportovních hřišť, i fotbálkový stůl tu lehce naleznete.

Celá dovolená mě vyšla na dvacet pět tisíc, což na dnešní poměry není mnoho. Musíte vzít na vědomí, že nejdražší položkou jsou chtě, nechtě letenky a poté, už jde jen o pár tisíc. Pokud chcete netradiční dovolenou, Florida je určitě krásnou destinací pro vás.
 


cestovatel Jan Kříž | období 11.03.2010 08:03 | Surfing, Florida, Floridě, Květinová země Fantastická Florida |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Florida, United States, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Třídenní dovolená na Floridě

Snad každý sní o dovolené v USA. Mě se to poštěstilo, i díky přátelům, kteří žijí na Floridě. Florida, United States
Zobrazit na mapě »

Florida - USA Trip 2016

O další nomádské / pracovní dovolené. Měsíc v USA. Poznámky z cest. Florida, Miami, Orlando, Universal Studio. … Florida, pompano beach
Zobrazit na mapě »

aqupark morava indonesia webcams webkamera švédsko počsí kypr Bad Muskau Castle Německo chorvacko orebic zari pocasi vencouver počasí pětidenní zájezd Mallorca zábavné park tivoli kypr říjen

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:19:58 za 0,0413s