S domácím mazlíčkem po EU

Pro milovníky zvířat přináším dobrou zprávu. EU zavedla pasy pro domácí mazlíčky, se kterými můžete neomezeně cestovat po celé EU a nemusíte svého mazlíčka nechat doma.


EU pasy pro domácí mazlíčky

EU na nový turistický rok 2010 přišlo s neomezeným pasem pro domácí mazlíčky. V tomto pasu kontrola zjistí kompletní rodokmen, přesná data očkování, nynější stav apod. Díky tomuto pasu se vám velice ulehčí „život“ při cestování po EU.

Jak získám tento zvířecí pas?

Jednoduše. U každého veterináře byste měli mít možnost si tento pas nechat vystavit. Nemusíte někde běhat po úřadech, jako u lidských pasů.

Cena ještě není trvale stanovena. Nyní záleží pouze na jednotlivých veterinářích, jaké ceny nastaví.

Pozor! Vaše zvíře musí mít mikročip!

Jedna podmínka k vašemu pasu je ještě mít očipované zvíře. Co to znamená? Vaše zvíře dostane do obojku, nebo pod kůži malý mikročip s pár základními údaji, jako je jméno, stát, ve kterém zvíře žije, majitel, kontakt na majitele apod. Nebojte se. Tento zákrok je velmi jednoduchý a zvířeti čip nevadí a ani nemůže mít po tomto zákroku žádné následky, či bolesti.

Bojová psí plemena jsou přísně zakázaná!

Pro milovníky bojových plemen mám špatnou zprávu. Bohužel tito psi mohou dostat pas jen v ojedinělých případech a velice přísně se kontrolují. Hlavně se jedná o plemena: Pitbull, Boerbull a psi, kteří se podobají svým vzhledem rase Tosa. Tito psi mohou cestovat neomezeně po EU pouze s certifikátem majitele, že má speciální výcvik k trénování bojových plemen a osvědčení o tom, že pes majitele dokonale poslouchá na slovo. Tyto certifikáty jsou velice drahé a jsou spíše určeny pro lidi z bezpečnostních agentur atp.

Tento nový pas opravdu otevírá netušené možnosti pro cestovatele s domácími mazlíčky. Odpadnou vám nepříjemné kontroly, nepříjemné vyhazovy z restaurací atp. Tento pas vám velice ulehčí život. Podle mě je tohle dobrý tah EU.


cestovatel Jan Kříž | období 07.04.2010 09:04 | Hotely, chaty a penziony, které umožňují vzít si na dovolenou vaše mazlíčky Dovolená se zvířaty |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
on line kamera amsterodam víkend na horách se skipasem krušné hory tipy na výlet orebič chorvatsko romantický víkend levný víkend madeira Památky Itálie Řím primošten fotky Řecko Sardínie moře průměrné počasí lisabon dlouhodobá předpověď počasí v zahraničí maďarsko

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 29.04. 2017, 17:45:39 za 0,0144s