S domácím mazlíčkem po EU

Pro milovníky zvířat přináším dobrou zprávu. EU zavedla pasy pro domácí mazlíčky, se kterými můžete neomezeně cestovat po celé EU a nemusíte svého mazlíčka nechat doma.


EU pasy pro domácí mazlíčky

EU na nový turistický rok 2010 přišlo s neomezeným pasem pro domácí mazlíčky. V tomto pasu kontrola zjistí kompletní rodokmen, přesná data očkování, nynější stav apod. Díky tomuto pasu se vám velice ulehčí „život“ při cestování po EU.

Jak získám tento zvířecí pas?

Jednoduše. U každého veterináře byste měli mít možnost si tento pas nechat vystavit. Nemusíte někde běhat po úřadech, jako u lidských pasů.

Cena ještě není trvale stanovena. Nyní záleží pouze na jednotlivých veterinářích, jaké ceny nastaví.

Pozor! Vaše zvíře musí mít mikročip!

Jedna podmínka k vašemu pasu je ještě mít očipované zvíře. Co to znamená? Vaše zvíře dostane do obojku, nebo pod kůži malý mikročip s pár základními údaji, jako je jméno, stát, ve kterém zvíře žije, majitel, kontakt na majitele apod. Nebojte se. Tento zákrok je velmi jednoduchý a zvířeti čip nevadí a ani nemůže mít po tomto zákroku žádné následky, či bolesti.

Bojová psí plemena jsou přísně zakázaná!

Pro milovníky bojových plemen mám špatnou zprávu. Bohužel tito psi mohou dostat pas jen v ojedinělých případech a velice přísně se kontrolují. Hlavně se jedná o plemena: Pitbull, Boerbull a psi, kteří se podobají svým vzhledem rase Tosa. Tito psi mohou cestovat neomezeně po EU pouze s certifikátem majitele, že má speciální výcvik k trénování bojových plemen a osvědčení o tom, že pes majitele dokonale poslouchá na slovo. Tyto certifikáty jsou velice drahé a jsou spíše určeny pro lidi z bezpečnostních agentur atp.

Tento nový pas opravdu otevírá netušené možnosti pro cestovatele s domácími mazlíčky. Odpadnou vám nepříjemné kontroly, nepříjemné vyhazovy z restaurací atp. Tento pas vám velice ulehčí život. Podle mě je tohle dobrý tah EU.


cestovatel Jan Kříž | období 07.04.2010 09:04 | Hotely, chaty a penziony, které umožňují vzít si na dovolenou vaše mazlíčky Dovolená se zvířaty |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
vebkamerasumava dlouhodoba predpoved pocasi baska voda prodloužený víkend u moře letecky Hurkáda teplota holandské zbiký mořeplavci aquaparky jizni italie val di fiemme web camera dlouhodobá předpověd Lesbos zahraniční dovolená levně singl

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.03. 2017, 19:48:13 za 0,0133s