Rybolov na ostrově Averoy v Norsku

Už několik let se věnuji velice aktivně rybolovu. Když jsme se domlouvali, kam se pojedeme na týden odreagovat a zarybařit, Norsko bylo jasnou volbou a ostrov Aversy ještě lákavější.


Norsko a bezvadný rybolov

Sbalili jsme pruty a věci, které budeme v Norsku potřebovat a vyrazili na letiště, Odbavení, let a dokonce i samotné přistání bylo bez problémů a komplikací a my se mohli ubytovat v hotelu nedaleko jednoho jezera, které je v Norsku vyhlášené. Hled druhý den velice brzy ráno jsme se vydali na ryby.

Norsko (zastarale Norvežsko) je stát ve Skandinávii. Má zhruba 4,5 mil. obyvatel. Hlavním městem je Oslo. Státním zřízení Norska jeunitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, Finskem a Ruskem na severovýchodě. Prvními obyvateli Norska byli Vikingové, kteří zde žili již od konce doby železné. Růst populace a nedostatek půdy vedl k loupežným výpravám. V 9. století Vikingové osídlili Faerské ostrovy, Orkneje a Island Roku 985 založili první osady v Grónsku.

Nosko a ryby

Nahodili jsme pruty, povídali si a čekali, až nějaký úlovek zabere. Musím říci, že za ten den jich bylo celkem osm, osm kousků, o kterých si můžeme u nás v republice nechat jenom zdát. Všechno bylo naprosto senzační a já jsem si připadal jako malý kluk, kterému se splnil sen. Musím říci, že celé Norsko je naprosto krásné a dokonalé město. Všechno je tady čisté a dokonale uklizené. Opravdu. Aktivní dovolená v Norku na ostrově Aversy se moc povedla a já jsem nasbíral několik nových informací, které můžu předávat dál a dál.
 


cestovatel vomocil | období 09.11.2009 21:11 | Překrásné rybářské možnosti v ČR i zahraničí Rybářské dovolené |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Averøy, Norway, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Rybolov na ostrově Averoy v Norsku

Už několik let se věnuji velice aktivně rybolovu. Když jsme se domlouvali, kam se pojedeme na týden odreagovat a… Averøy, Norway
Zobrazit na mapě »

Loučná pod Klínovcem sky areál cestování jamaica orebro památky fotky lyžařské pobyty l elba počasí říjen letní dovolena turecko levně iniancke děti obrazy kreslene klimatické podmínky v okolí Detroitu nejhezčí město veb kamera víden

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:18:15 za 0,0216s