Rybaření v Mongolsku v táboře Monfish

S kamarády jsme měli sen, sen o dovolené plné rybaření v Mongolsku a ten jsme si nakonec splnili. Nyní vám chci sdělit svoje dojmy.


Dlouhé léta jsme s přáteli šetřili na rybářský výlet do Mongolska na řeku Onon cca. 25 km od Ruské hranice. Nejčastěji zde loví metodou muškaření a přívlač a chytnete zde od lenoků po tajmeny.

Je sice pravda, že nás výlet od cestovky stál 59 990,-Kč na osobu, ale opravdu to stálo za to. Cestovka se postarala kompletně o všechno a my jsme mohli v klídku rybařit. Od víz po dopravu do srubů, které jsou po šesti osobách.

Zdarma nám zapůjčili také terénní vozy, abychom se snadno dostali k řece. Nejvíce se mi zamlouvalo noční rybaření, ve kterém jsem vcelku dost dobrý, a Mongolsko bylo opravdu pro to jako stvořené. Tohle místo jsem si doslova zamiloval. Chytl jsem také pár kapitálních kousků a i moji přátelé byli velice úspěšní.

Klidné rybaření v nádherné přírodě v průzračné řece, s doutníčkem v puse a pivem v chladicím boxu. Nic víc jsem si od této dovolené nepřál a krásně se mi splnil můj sen.

Měli jsme v ceně i průvodce, který se opravdu v tamním prostředí vyznal a ukázal nám nejlepší místa a nejlepší mušky na chytání. Opravdu se ho vyplatilo poslouchat a bylo vidět, že rybaření opravdu rozumí. Každý si řekne, že by to měla být samozřejmost, ale věřte mi, že některé cestovky opravdu najímají s prominutím každého „pitomce“, který zná jen cestu ze srubu k řece. Tento průvodce bydlí v Mongolsku a je to Čech a také vášnivý rybář, který práci průvodce bere jako relax a sezónní přivýdělek.

Také jsme podnikli pár výprav na sousední řeky Balž a Barchygnol. V ceně jsou také snídaně a večeře + svačiny, které si berete sebou.

Skoro šedesát tisíc za dovolenou se člověku zdá asi trochu moc, ale věřte, že nebudete litovat. Pokud máte rádi klid, krásnou přírodu, kapitální ryby, prostě dokonalé rybaření, pak neváhejte a leťte do Mongolska k řece Onon. Nebudete litovat!
 


cestovatel Jan Kříž | období 14.01.2010 12:01 | Překrásné rybářské možnosti v ČR i zahraničí Rybářské dovolené |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Mongolia, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Mongolsko

Mongolská republika ležící ve východní části centrální Asie je jednou z nejméně obydlených zemí na světě. Na severu má… Mongolia
Zobrazit na mapě »

Rybaření v Mongolsku v táboře Monfish

S kamarády jsme měli sen, sen o dovolené plné rybaření v Mongolsku a ten jsme si nakonec splnili. Nyní vám chci sdělit… Mongolia
Zobrazit na mapě »

Loučná pod Klínovcem sky areál cestování jamaica orebro památky fotky lyžařské pobyty l elba počasí říjen letní dovolena turecko levně iniancke děti obrazy kreslene klimatické podmínky v okolí Detroitu nejhezčí město veb kamera víden

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:19:12 za 0,0308s