Rusko - Petrohrad

Město velkého bohatství a spousty památek


Petrohrad, město kde padlo spousty dělníků, aby vytvořili v bažinách v deltě řeky Něvy skvost, který patří k nejkrásnějším a nejbohatším městům světa. Základní kámen položil sám ruský car Petr I. Veliký. Petrohradu by se dalo také přezdívat Zlaté město. Nenajdete zde chrám, který by nebyl zdobený zlatem a drahými kameny.

Doprava

Doprava do Petrohradu je různorodá, můžete se vypravit letadlem, vlakem, trajektem nebo autem. Moc se však nedoporučuje automobilová doprava ze západní Evropy, jelikož je stále poměrně dobrodružná. Ve městě se můžete pohybovat klasickou evropskou dopravou, autobusem, taxíkem, autem, a jelikož městem protéká řeka Něva, tak se můžete vydat i na plavbu lodí.

Ubytování

V Petrohradě je spousta hotelů ve vyšší i nižší cenové kategorii. Pokud se však vydáte do Petrohradu na vlastní pěst, tak město může být poněkud drahé a mohli byste narazit na vážnější problém a tím jsou rezervace. V Petrohradě je velká návštěvnost turistů z celého světa a v každém ročním období, proto byste si měli ubytování nejdříve zamluvit. Pokud chcete ochutnat ruskou specialitu, tak vyhledejte ve městě červené stánky, ve kterých si můžete zakoupit blinu. Jedná se o palačinku, která je plněná plátkem masa, sýrem, houbami, dressingem, zeleninou a hlavně koprem.

Památky

Na prohlédnutí všech památek v Petrohradě byste potřebovali víc jak měsíc. Památek se zde nachází mnoho a je velmi těžké vybrat nějaké, které upřednostníte před ostatními.

Jedna z nejkrásnějších památek je Zimní palác, který byl vybudován pro carskou rodinu Kateřiny Veliké. Rozměry paláce jsou nevídané, uvnitř naleznete 1057 komnat, 117 schodišť a klikatou římsu kolem celé budovy měří 2km. Nyní se nachází v paláci rozsáhlá Ermitáž, ve které se nachází tři miliony uměleckých děl z celé Evropy.

Další velkolepou stavbou je Izakijevský chrám, který je největším kostelem v Rusku. Jen vzhled stavby mluví sám za sebe. Postavit tento chrám trvalo zhruba 40 let, milovníky drahých šperků bude určitě zajímat, že na výzdobu tohoto chrámu bylo použito 400 kilogramů zlata. V Petrohradě naleznete spousty úžasných památek, které vyrážejí dech. Některé z nich patří i do UNESCA. Každý kdo navštíví tohle město, bude plný zážitků.
 


cestovatel Katka "linki" Škrlová | období 09.02.2009 15:02 | Nejoblíbenější a nejkrásnější Evropská města Evropská města |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Rusko, Petrohrad, Russian Federation, Saint Petersburg, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Rusko - Petrohrad

Město velkého bohatství a spousty památek Rusko, Petrohrad, Russian Federation, Saint Petersburg
Zobrazit na mapě »

Hotel Azimut a překrásné město Petrohrad

Máte rádi Ruskou kulturu a zvyky? Ano?! Pak jistě nemiňte při svém hledání dovolené Petrohrad a hotel Azimut! Jistě… Rusko, Ruská federace, Российская Федерация, Dovolená v Rusku 2011
Zobrazit na mapě »

OH Vencuver online kamery slovensko Grand Tetons National Park romantický víkend v jeseníkác snowpark černá hora malta a vebkamera nudy pláže v chorvacku katedrála sv Jana Kypr předpověď počasí v Egeru kanada calgery aktuální počasí

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 23.06. 2017, 17:41:39 za 0,0262s