Překrásné potápění v Atlantském oceáně

Máte rádi moře? Milujete oceán a jeho tajemné obyvatele? Toužíte dlouhou po nevšedním zážitku? Toužíte se ponořit do hlubin jedinečného Atlantského oceánu? Pak vám zbývá jen zamluvit zájezd a vydat se do tajů tohoto obrovského kolosu!


Atlantský oceán se začal tvořit zhruba před 150 miliony let, kdy pohyby zemské kůry oddělily Severní a Jižní Ameriku od Evropy a Afriky. Je nejmladší ze světových oceánů a byl pojmenován po obru Atlasovi, kterého uctívali staří Řekové. Dávné národy, např. Féničané, podnikaly výzkumné plavby po Atlantiku přibližně od roku 700 př. n. l. Teprve v 10. Století našeho letopočtu Vikingové přepluli z Evropy do Grónska a Severní Ameriky.

V Atlantiku loví flotily mnoha zemí. Ryby se v těchto vodách loví už po celá tisíciletí. Moderní metody rybolovu pomocí vlečné sítě však vedou k úbytku zásob ryb. Na okrajích oceánu jsou zase mělká moře znečišťována a tak dochází k ničení životního prostředí.

V Atlantském oceánu naleznete mnoho druhů ryb, které nikde jinde na světě nejsou k nalezení. Pokud tedy hledáte dovolenou, při které se budete chtít potápět, pak je Atlantský oceán pro vás jasnou volbou, kterou nemůžete minout.

Potápět se můžete několika způsoby. Buď si vezmete speciální podvodní oblek a půjdete s instruktorem hledat krásná zákoutí Atlantského oceánu, nebo se můžete svést ponorkou, či nechat se spustit v kleci za nebezpečnými žraloky. Možností je opravdu hodně a záleží pouze na vás.

Cena, za takovouto potápěčskou dovolenou, je velmi individuální a nelze říci, kolik můžete utratit. Nejlevněji ovšem můžete získat takovéto zájezdy ZDE!

Neváhejte! Nebudete litovat!


cestovatel Jan Kříž | období 03.01.2012 19:01 | Překrásné rybářské možnosti v ČR i zahraničí Rybářské dovolené |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Atlantský oceán, Atlantický oceán, Atlantik, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Překrásné potápění v Atlantském oceáně

Máte rádi moře? Milujete oceán a jeho tajemné obyvatele? Toužíte dlouhou po nevšedním zážitku? Toužíte se ponořit do… Atlantský oceán, Atlantický oceán, Atlantik
Zobrazit na mapě »

aqupark morava indonesia webcams webkamera švédsko počsí kypr Bad Muskau Castle Německo chorvacko orebic zari pocasi vencouver počasí pětidenní zájezd Mallorca zábavné park tivoli kypr říjen

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:21:16 za 0,0194s