Poslední přírodní ráj u jezera Prespanské

V dnešní době je skoro zázrakem najít nedotčenou přírodu, ale ve skvostném prostředí v okolí jezera Prespanské to je každodenní samozřejmostí. Navštivte tuto oblast, která vás pohltí svou krásou.


Překrásné jezero prespanské

Máte rádi zvířata, nedotčenou přírodu a dovolenou, ve které namísto luxusu dáte přednost zeleni? Pak navštivte přírodní ráj u jezera Prespanské, které se nachází v Řecku.

Jaká zvířata zde naleznete? K vidění tu jsou jak hejna pelikánů, tak i kormoránů a dalších tradičních zvířat. Cesty jsou zde většinou štěrkovité, nebo rozbité, či prašné. Kvůli ochraně přírody zde nenaleznete perfektní kilometry asfaltky, ale příjemným faktem je, že nejste nikterak omezeni v typu automobilu, nebo v tom, kam můžete, či nemůžete jet, jak je to v ostatních chráněných oblastech běžné.

To, co vás zde překvapí, jsou místní obyvatelé. K turistům jsou zde vstřícní a obětaví. Skoro každý vás pozve domů a nějakým způsobem vás pohostí. Je to velmi příjemné a díky místní kuchyni se může z některých návštěv vyklubat jedinečná kulinářská podívaná.

Potěším všechny rybáře. Po celém jezeru je povoleno rybaření, takže si stačí na místní ambasádě zařídit povolení a vyrazit na lov. Nemusíte řešit ani míry, prostě to, co chytnete, je vaše. Budete poučeni na přednášce o tom, jak se chovat k přírodnímu bohatství, ale dál vás nikdo „šikanovat“ nebude.

Na internetu se dočtete, že jezero leží oficiálně na trojmezí Řecka, Makedonie a Albánie. Největší část jezera se nachází sice v Makedonii, ale nejlepší přístup je z Řecké strany, takže se obecně řadí pod Řecko. Jen málo kdy je zmiňována Makedonie, či Albánie.

Pokud vás omrzí pobyt u jezera Prespanské, pak můžete navštívit ještě jezero Malé Prespanské na ostrově Agios Achilleos.

Navštivte toto překrásné místo a garantuji vám, že nebudete litovat. Využijte jedinečné jarní slevy a vycestujte do této oblasti za „pakatel“. Určitě se vám to vyplatí.


cestovatel Jan Kříž | období 22.02.2011 19:02 | Dovolená v Řecku, Řecké pláže, ubytování Krásné Řecko |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, dovolená v srdci přírody, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Řecko

Řecko se rozkládá na jižním konci Balkánského poloostrova a na asi dvou tisících ostrovech, které tvoří okolo 20 %… Greece
Zobrazit na mapě »

Pár denní výlet po krásách Řecka

S přáteli jsme utekli před zimou v ČR do Řecka. Díky naším přátelům jsme měli ubytování zajištěné, a proto nám nikdo… Greece
Zobrazit na mapě »

Řecko plné památek

Procestovat si Řecko, jenž je plné krásných památek a přátelských lidí je nezapomenutelný zážitek. Greece, Řecko
Zobrazit na mapě »

Poslední přírodní ráj u jezera Prespanské

V dnešní době je skoro zázrakem najít nedotčenou přírodu, ale ve skvostném prostředí v okolí jezera Prespanské to je… Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, dovolená v srdci přírody
Zobrazit na mapě »

Olivami provoněná dovolená v hotelu Delfinia

Tento překrásný hotel, který se pyšní hlavně osobním přístupem k lidem a rodinnou atmosférou, se nachází na malebném… Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, Jarní dovolené, First minute dovolené
Zobrazit na mapě »

počasí v jižní Itálii panthenon itálie online kamera chorvacko letecké zájezdy pro singl Turecko Holansko počasi chorvacko online kamera telč welnes pobyty videa zábavný park Pratr tunis souse počasí kroměříž veb kamery

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 24.05. 2017, 00:36:27 za 0,043s