Poslední přírodní ráj u jezera Prespanské

V dnešní době je skoro zázrakem najít nedotčenou přírodu, ale ve skvostném prostředí v okolí jezera Prespanské to je každodenní samozřejmostí. Navštivte tuto oblast, která vás pohltí svou krásou.


Překrásné jezero prespanské

Máte rádi zvířata, nedotčenou přírodu a dovolenou, ve které namísto luxusu dáte přednost zeleni? Pak navštivte přírodní ráj u jezera Prespanské, které se nachází v Řecku.

Jaká zvířata zde naleznete? K vidění tu jsou jak hejna pelikánů, tak i kormoránů a dalších tradičních zvířat. Cesty jsou zde většinou štěrkovité, nebo rozbité, či prašné. Kvůli ochraně přírody zde nenaleznete perfektní kilometry asfaltky, ale příjemným faktem je, že nejste nikterak omezeni v typu automobilu, nebo v tom, kam můžete, či nemůžete jet, jak je to v ostatních chráněných oblastech běžné.

To, co vás zde překvapí, jsou místní obyvatelé. K turistům jsou zde vstřícní a obětaví. Skoro každý vás pozve domů a nějakým způsobem vás pohostí. Je to velmi příjemné a díky místní kuchyni se může z některých návštěv vyklubat jedinečná kulinářská podívaná.

Potěším všechny rybáře. Po celém jezeru je povoleno rybaření, takže si stačí na místní ambasádě zařídit povolení a vyrazit na lov. Nemusíte řešit ani míry, prostě to, co chytnete, je vaše. Budete poučeni na přednášce o tom, jak se chovat k přírodnímu bohatství, ale dál vás nikdo „šikanovat“ nebude.

Na internetu se dočtete, že jezero leží oficiálně na trojmezí Řecka, Makedonie a Albánie. Největší část jezera se nachází sice v Makedonii, ale nejlepší přístup je z Řecké strany, takže se obecně řadí pod Řecko. Jen málo kdy je zmiňována Makedonie, či Albánie.

Pokud vás omrzí pobyt u jezera Prespanské, pak můžete navštívit ještě jezero Malé Prespanské na ostrově Agios Achilleos.

Navštivte toto překrásné místo a garantuji vám, že nebudete litovat. Využijte jedinečné jarní slevy a vycestujte do této oblasti za „pakatel“. Určitě se vám to vyplatí.


cestovatel Jan Kříž | období 22.02.2011 19:02 | Dovolená v Řecku, Řecké pláže, ubytování Krásné Řecko |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, dovolená v srdci přírody, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Řecko

Řecko se rozkládá na jižním konci Balkánského poloostrova a na asi dvou tisících ostrovech, které tvoří okolo 20 %… Greece
Zobrazit na mapě »

Pár denní výlet po krásách Řecka

S přáteli jsme utekli před zimou v ČR do Řecka. Díky naším přátelům jsme měli ubytování zajištěné, a proto nám nikdo… Greece
Zobrazit na mapě »

Řecko plné památek

Procestovat si Řecko, jenž je plné krásných památek a přátelských lidí je nezapomenutelný zážitek. Greece, Řecko
Zobrazit na mapě »

Poslední přírodní ráj u jezera Prespanské

V dnešní době je skoro zázrakem najít nedotčenou přírodu, ale ve skvostném prostředí v okolí jezera Prespanské to je… Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, dovolená v srdci přírody
Zobrazit na mapě »

Olivami provoněná dovolená v hotelu Delfinia

Tento překrásný hotel, který se pyšní hlavně osobním přístupem k lidem a rodinnou atmosférou, se nachází na malebném… Řecko, Helénská republika, Ελλάδα, Ελλάς, Jarní dovolené, First minute dovolené
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:18:09 za 0,0204s