Portugalsko - Lisabon

Město sedmi pahorků. Významní mořeplavci. Pomalé tramvaje.


Lisabon, město sedmi pahorků je nejzápadnější město Evropy. Mnohými je považován za nejkrásnější město Evropy a samotní Portugalci jej přezdívají bílým městem. Lisabon má dlouholetou historii, která je lemovaná mýty a legendami. Každý jistě ví, že Lisabon je právě městem mořeplavce Vasco da Gama, který objevil cestu po moři do Indie.

Doprava

Do Lisabonu se dostanete autem, autobusem a samozřejmě i letecky. Pokud byste vyráželi například z Británie, tak podle Portugalců je nejkrásnější cesta do Lisabonu právě po moři. Proplouváte Atlantským oceánem dále přes ústí řeky Tejo, až svou cestu zakončíte v klidné zátoce u Lisabonu, která patří svou okolní přírodou mezi nejkrásnější zátoky světa. V Lisabonu naleznete staré tramvaje, které vás přepraví z jednoho konce města na druhý. Portugalci si tyto tramvaje oblíbili především proto, že nemusí chodit pěšky do strmých kopců. Tramvaje jim slouží jako výtahy.

 

Ubytování

V Lisabonu najdete ubytování všech cenových kategorií. Převážně však převládají penziony, než hotely. Město sedmi pahorků má i pozoruhodnou kuchyni, můžete si objednat Bacalhau, což je treska, která se dá prý upravit na 365 různých způsobů. V Lisabonu byste neměli šetřit spropitným, které činí zhruba 8% z placené částky a toto spropitné je očekáváno za jakékoliv služby.

Památky

Jelikož Lisabon objevil převážnou část afrických a asijských zemí, ze kterých si odvážel orientální zboží jako je koření, netrvalo dlouho a Lisabon se stal jedním z nejbohatších zemí tehdejší Evropy. Ze svého bohatství město rychle vzkvétalo a Lisabon si mohl dovolit stavět pohádkové paláce, katedrály nebo kláštery.

Každý kdo se do Lisabonu podívá, by měl navštívit Torre de Belém, což je opevněná věž, která byla vystavěná na počest objevných plaveb mořeplavce Vasco da Gamy. Tato věž je postavena ve stylu pozdní gotiky a svou krásou vyrazí snad každému obdivovateli architektury dech.
 

Další místo, které byste měli bez pochyby navštívit je náměstí Praça do Comércio, které patří k nejkrásnějším náměstím v Lisabonu. Uprostřed náměstí naleznete jezdeckou sochu krále Josefa I. Na náměstí se nachází také spousty pozoruhodných architektských památek. 

Pokud jste příznivci hudby, tak si zajděte na Mascote de Atalaia, kde si u sklenky vína můžete poslechnout písně o lásce či smrti, které nenechají člověka nikdy chladným ani, kdyby jim nerozuměl. 


 


cestovatel Katka "linki" Škrlová | období 08.02.2009 09:02 | Nejoblíbenější a nejkrásnější Evropská města Evropská města |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Lisabon, Portugal, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Portugalsko

Nejvýše položenou oblastí Portugalska je severovýchod, kde jsou hory a náhorní plošiny rozbrázděny hlubokými a úzkými… Portugal
Zobrazit na mapě »

Portugalsko - Lisabon

Město sedmi pahorků. Významní mořeplavci. Pomalé tramvaje. Lisabon, Portugal
Zobrazit na mapě »

Portugalsko- ta správná volba

trávení letních dovolených v Portugalsku. Výběr hotelu dle ceny Real Bellavista! Portugal
Zobrazit na mapě »

Obraz Arktidy pocasi ostrov pag chorvacko srí lanka a maledivy dovolená nejklidnější město chorvatska veb kamery online ve štytech veb kamera belize Výhody a nevýhody cestovaní letadlem francie autobusem skotsko Edinburg 2013 seyschely počasí ve světě

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:25:55 za 0,0203s