Poklidná dovolená? Jedině na souostroví Kiribati

Souostroví Kiribati patří k nejkrásnějším místům na Zemi. Oplývá nejenom neuvěřitelným přírodním bohatstvím, ale také ochotnými a dobrosrdečnými lidmi, kteří by se pro turistu rozdali do posledního australského dolaru.


Souostroví Kiribati ve středním Tichomoří tvoří 33 korálových ostrovů. Díky tomu se zde nachází úžasné podvodní scenérie, za kterými jezdí potápěči z celého světa. Ke Kiribati patří ostrovy Banaba, Gilbertovy ostrovy, souostroví Phoenix a osm z jedenácti ostrovů skupiny Line. Jejich celková rozloha je nevelká, jsou však roztroušeny na více než pěti miliónech čtverečních kilometrů oceánu. Ostrované se živí rybolovem a pěstováním kokosových palem, banánů a chlebovníků. Kromě toho chovají prasata a kuřata.

Až do roku 1979 byly hlavní položkou vývozu fosfáty těžené na Banabě, ale později byly zásoby zcela vytěženy. Tarawa, hlavní ostrov v Kiribati, byl za druhé světové války dějištěm prudkých bojů mezi jednotkami Japonska a USA. Dodnes zde můžeme nalézt mnoho památek, které připomínají kruté boje, které se tu v minulosti odehrály.

Jak můžete vidět, v Kiribati se nudit opravdu nebudete. Můžete se potápět a pozorovat krásy přírody, nebo se můžete vydat po stopách druhé světové války a nechat na sebe dýchnout kus nezapomenutelné historie. Velkou výhodou tohoto souostroví je fakt, že mnoho lidí o něm neví, a tak turisté, kteří sem zamíří, mají opravdový klid a mohou si vychutnávat opravdový ráj na Zemi.

Cena za dovolenou je velmi různá. Nejvíce hraje role faktu, jestli jedete s cestovkou, nebo takříkajíc na vlastní pěst. Ať tak, či onak, těšte se na dokonalou dovolenou, na kterou budete vždy s láskou vzpomínat!


cestovatel Jan Kříž | období 15.03.2012 19:03 | Dovolená na jaře Jarní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Kiribati,Republika Kiribati, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Poklidná dovolená? Jedině na souostroví Kiribati

Souostroví Kiribati patří k nejkrásnějším místům na Zemi. Oplývá nejenom neuvěřitelným přírodním bohatstvím, ale také… Kiribati,Republika Kiribati
Zobrazit na mapě »

aqupark morava indonesia webcams webkamera švédsko počsí kypr Bad Muskau Castle Německo chorvacko orebic zari pocasi vencouver počasí pětidenní zájezd Mallorca zábavné park tivoli kypr říjen

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:21:25 za 0,0276s