Ostrov Sardinie

Sardinie je autonomní oblast na Jihozápadě Itálie o rozloze 24090km2 , ležící na stejnojmenném ostrově a v okolních menších ostrovech Středozemního moře.


Ráj pro horolezce Sardinie

Sardine je úžasná hornatá země, která je druhým největším ostrovem středozemního moře. Povětšinou ji budou znát horolezci, díky množství hor, drobných skal a množství speciálních středisek s vysokou kvalitou lezeckých stěn.

Horolezce hlavně lákají skály, které vystupují z moře, hlavně díky kráse, kterou představuje jejich slézání. Mezi nejoblíbenější místa patří Golfo di Orosei, Cala Gonone, Cala Fuili a Cala Luna.

Pláže na Sardinii

Sardinie se pyšní několika druhy pláží. Mezi nejkvalitnější a nejhezčí patří pláže oblázkové, které svojí kvalitou a krásou daleko předhánějí písčité pláže. Mezi další pláže patří písčité, skalnaté a zátočinkové. Pláže mají bílou, růžovou, žlutou a hnědavou barvu a díky tomuto faktu a odrazu světla, dokážou tyto pláže neskutečné světelné kousky s mořem. Někdy ho při přímém slunku zbarví do tmavě modré barvy s prvky tmavě zelené. Moc se to nedá představit, ale pokud na pláže zajdete v pravé poledne, nebo se zde zastavíte při východu, či západu slunce, pak samy můžete uvidět jedinečnou krásu přírody, kterou naleznete na Sardinii v hojné míře.
Barvou moře Sardinie připomíná pláže na Karibiku, ale na Sardinii je moře daleko pestřejší a lepší. V oblibě mají Sardinii také potápěči, kteří se kochají hojným počtem exotických ryb a úžasných korálových útesů.

Turistické oblasti

Nejoblíbenější turistická střediska jsou Costa Smeralda a město Alghera. Naleznete zde krásné pláže, spoustu krásných vesniček s přívětivými obyvateli a mnoho památek z dob, kdy Sardinie čelila mnoha útokům od pirátů a dalších států, kteří jí chtěli dobýt. Za návštěvu také stojí navštívit fénický Tharros. Jedná se o sídliště z 8. Století před naším letopočtem, které bylo po okupaci Sardinie Římany přestavěno.

Sardinie je bohatá a exotická země vedle Itálie. Pokud chcete zažít krásnou dovolenou za krásnou cenu, pak neváhejte. Tenhle ostrov vás nezklame!


cestovatel Jan Kříž | období 24.04.2010 11:04 | Historické centrum v Itálii, Benátky, Řím Slunná Itálie |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Sardinia, Italy, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Ostrov Sardinie

Sardinie je autonomní oblast na Jihozápadě Itálie o rozloze 24090km2 , ležící na stejnojmenném ostrově a v okolních… Sardinia, Italy
Zobrazit na mapě »

Cyklistický výlet v Itálii - Sardinie

Jsem velice vášnivým cyklistou a cyklistice věnuji veškerý svůj volný čas. Nejdříve jsem jezdil na kole silničním, ale… Sardinia, Italy
Zobrazit na mapě »

Léto v sardinii s partou přátel

Léto v Sardiniii ve velké Vile MAC u moře. Sardinia, Italy
Zobrazit na mapě »

dlouhodobá předpověd pro madrid caorle webcam seychely barmanství webcam hidden se zvířaty benylin dlouhodobá předpověd slovensko veb kamera opava nastavit snowboardové vázání s obrázkem teplota v bankok předpověď počasí pro brazil

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 23.06. 2017, 17:35:25 za 0,0159s