O first minute dovolených

Přemýšleli jste někdy nad tím, co to vlastně firstin, či first minute dovolená je? Pokud ano, pak vám tento článek "řekne" vše, co se jen můžete o first minute dovolených dozvědět.


First minute dovolená

Firstin (uváděno také jako first minute) jsou dovolené, které si zamlouváte dopředu, ještě před danou sezónou, tzn. že si například v zimě zamluvíte již vaši dovolenou na léto. Proč byste to dělali? Protože díky tomu ušetříte mnoho finančních prostředků. Firstin, či first minute dovolené jsou považovány za nejlevnější dovolené vůbec.

Proč tomu tak je? Cestovky mají rády jistotu, a proto kdykoliv vidí šanci si zákazníky získat, pak toho využijí. Není nic lepšího pro cestovky, než mít v prosinci zamluvené dovolené na červenec. Jak vlastně firstin dovolené fungují? Jedná se o předem zamluvené zájezdy na danou sezónu. Svým principem se jedná o Last minute dovolené, s tím rozdílem, že u first minute dovolených se jedná o předprodej zájezdů a u last minute se jedná o doprodej. Tím si cestovky zaručí dostatečný počet zákazníků a vy díky tomu máte o několik tisíc levnější dovolenou.

Firstin dovolené jsou jako každé jiné, čili jedná se o plnohodnotné dovolené a nejste o nic ošizeni. Bohužel jediná nevýhoda těchto dovolených spočívá v tom, že když onemocníte a nebudete moci na dovolenou jet, pak vám většinu peněz cestovka vezme a vrátí vám jen zlomek zaplacené částky. U normální dovolené, nebo u dovolených last minute se vám toto nestane, i když samozřejmě i ony mají své nevýhody. Velkým kladem, který rozhodně mluví pro first minute dovolené je fakt, že se jedná o nejlevnější dovolené na trhu.

Snad budete mít při výběru vaší jarní, letní, či podzimní dovolené štěstí na dobré termíny a vaši budoucí dovolenou si plnohodnotně užijete.


cestovatel Jan Kříž | období 01.02.2011 18:02 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
aqupark morava indonesia webcams webkamera švédsko počsí kypr Bad Muskau Castle Německo chorvacko orebic zari pocasi vencouver počasí pětidenní zájezd Mallorca zábavné park tivoli kypr říjen

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:20:08 za 0,023s