O cestování po Finsku

Finsko je nádherná země, plná zeleně a panenské přírody. I proto jsem se rozhodl Finsko procestovat a vám bych chtěl sdělit pár svých dojmů.


Rady a tipy při cestování po Finsku

Finsko je obrovská a nádherná severská země, kterou obdivuji. Nenajdete zde sice nic moc historického, přece jenom samotné hlavní město Helsinky bylo dříve jen velkou rybářskou osadou. Až později se zde začalo stavět, ale vše v moderním stylu.

Finové jsou mírumilovní lidé. Všude najdete u nádherných dřevěných srubů perfektní sauny a všichni žijí v souladu s přírodou.Finové nemají moc rádi bujaré noční večírky, a tak tady moc nočních klubů, nebo dlouho otevřených hospod nenajdete. Zvykem bývá, že v odlehlých oblastech se jednou za týden všichni obyvatelé daného regiónu sejdou v hospodě na pokec. Život je tu klidný a mírumilovný a hrozně moc mě okouzlil.

   Benzín tu stojí 1.32 EUR, takže cestovat autem po Finsku vyjde stejně, jako cestování po Česku. Pokud uvažujete o pronájmu auta, tak nejlevnější půjčovna zapůjčuje auto za 70 EUR na den. Pokrytí silnic je menší v porovnání s námi, ale na druhou stranu jsou silnice daleko lepší, kvalitnější. Nejlepší je cestovat pomocí vlaků, protože nabízí množství slev a jsou velice komfortně vybaveny. S autobusy nedoporučuji cestovat na velké vzdálenosti, protože je to děs.

Nejlepší doba po cestování po Finsku je červenec. V některých oblastech zapadá slunce až po jedenácté hodině večerní a za polárním kruhem nezapadá samozřejmě vůbec.

Sice jsem nenavštěvoval památky, ale spíše jsem jezdil po malých vesničkách a „srubových hájích“ i tak jsem si dovolenou opravdu suprově užil. Naleznete zde úžasnou přírodu a velice přívětivé lidi, kteří když je poprosíte, vás klidně vpustí do jejich sauny, nebo vám ukážou svůj nádherný dům, či srub. Opravdový ráj pro ty, kteří hledají klid a mír.


cestovatel Jan Kříž | období 07.04.2010 09:04 | Dovolená kdekoliv Dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Finland, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Finsko

Kromě Tunturijsých vrchů na severozápadě je většina území Finska nízko položená. Na severozápadě se nachází… Finland
Zobrazit na mapě »

O cestování po Finsku

Finsko je nádherná země, plná zeleně a panenské přírody. I proto jsem se rozhodl Finsko procestovat a vám bych chtěl… Finland
Zobrazit na mapě »

vstupy řím Ostrov Berlenga teplota v holansku koloseum v tunisu nejlevnejší dovolena nemecke cestovky lyzovani nejůevnější dovolená pro rodinu v září veb kamery on line kladno veb kamera nitra aktualní počasí caribic

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:21:21 za 0,0197s