Novinky v Českých Drahách

Pokud rádi cestujete, tak rádi uslyšíte novinky, které si připravily ČD pro svoje zákazníky na nový rok. Jako příklad může být zbrusu nový systém nakupování jízdenek.


Nový systém nakupování jízdenek v ČD

Plány na zlepšení systému nakupování jízdenek ČD představily již minulý rok, ale nikdo nevěřil, že by zvládly tyto plány zrealizovat. Přišel rok 2010 a ČD opravdu svůj slib dodržely. Nyní můžete při cestování vlaky ušetřit i několik tisíc!
 

Nakupování jízdenek přes internet

Novinka, kterou ČD „okopírovaly“ od zahraničních dopravců se velmi osvědčila. Přilákala tím Českým Drahám několik tisíc zákazníků. V pohodlí domova si můžete objednat svojí jízdenku. Vyberete si spoj, jídelní vůz, čas i místo. Dokonce ČD dává ke každé zakoupené jízdence přes internet místenku zdarma, což je velice výhodné. Ale tímto novinky v ČD nekončí.
 

Nové vlaky

ČD také nakoupili nové luxusní vlaky a spravily až 500 km tratí. I díky těmto výdajům se začaly pomalu zavírat čekárny v menších městech, či vesnicích. Tento neblahý fakt je ale vykompenzován pohodlnějším cestováním a větším komfortem. Staré vlaky jsou nyní opravovány a tím se má předejít možnosti selhání, ale také má tento krok přilákat cestující, které mnohdy odradí nevábně vypadající vlaky.
 

Nové slevy

Na nový cestovní rok jsou také připraveny nové balíčky slev. Například nové studentské skupiny, studentská třída, dětské skupiny, školní skupiny apod. Nově se myslí i na důchodce, kteří mají nyní až 50% slevy na jízdenky. Což je velmi neobvyklé. Po stylu zahraničních dopravců, České dráhy připravují jízdenky, které zakoupíte na začátku prázdnin, a na konci vám vyprší. Mezi tím byste mohli neomezeně cestovat po celé ČR. Plánují se také menší termíny. Taková jízdenka by mohla stát až pět tisíc korun, ale když si spočítáte, kolik byste projeli za dva měsíce prázdnin, pak je cena pět tisíc korun velmi výhodná.

ČD se opravdu snaží přilákat co nejvíce zákazníků a nabízí opravdu slušné nabídky služeb za velmi slušné ceny. Jak už jsem dříve psal, tak cestování vlaky dostává úplně nový a lepší rozměr, než kdy dříve mělo. Vypadá to, že mnohdy zatracované ČD dostávají novou šanci, kterou hodlají využít.


cestovatel Jan Kříž | období 07.04.2010 10:04 | Nejzajímavější dovolené v naší vlasti Letní dovolená v ČR |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
spanelsko sevila dlouhodoba predpoved pocasi caorle Slovenské veby Hurghada web camera kam s přítelkyní po čech webkamera nádraží Praha počasí v bělehradu předpověď počasí amsterodam nudismus v rusku brana welnes

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 27.06. 2017, 21:24:29 za 0,0258s