Namibie – ideální země na exotickou dovolenou

Namibie je poměrně pro mnoho lidí neznámou zemí, která ovšem nabízí turistům obrovské možnosti, které jim nenabídne žádná jiná země.


Surikata v namibii

Namibie je suchá země, která je z větší části vyschlá rovina posetá stromy a porostlá řídkými pastvinami. Podél atlantského pobřeží leží písčitá poušť Namib, která skýtá mnoho dobrodružství pro cestovatele, také díky tomu, že se jedná o jedno z nejsušších míst na zemi.

Podzemí skrývá velké namibijské přírodní bohatství nejen pro těžební firmy, ale také pro turisty. Díky zásobě diamantů a uranu se jedná o velmi bohatou oblast, kterou okupují tisíce těžařských firem. Turisty ovšem budou zajímat spíše malby v jeskyních ukazující naše předky, kteří se zde živili lovem a sběrem surovin již před více než 25 000 lety.

Pokud budete mít chuť a chcete vidět úžasná zvířata, pak navštivte nějaký národní parkNamibii. K vidění zde jistě bude Černý nosorožec, který se vyskytuje hojně v národním parku Etosha Pan. Jeho počty v divoké přírodě důsledkem lovu a sucha značně klesají, a proto se tento druh řadí mezi pomalu vyhubené.

Pokud navštívíte nějakou osadu, či vesnici, po vaší cestě Namibií, pak vás rozhodně zaujmou Hererské ženy, které nosí vzorované šaty převzaté ze stylu odívání, který zavedli v 60. letech minulého století němečtí misionáři. Hererovéobecně žijí ve velkých rodinných skupinách a jeden hererský muž může mít i několik manželek.

Pokud tedy toužíte po krásné dovolené, při které byste mohli poznávat nové kouty naší Země a kochat se obdivuhodnou přírodou, pak navštivte překrásnou Namibii, která vám vezme dech.


cestovatel Jan Kříž | období 23.05.2011 17:05 | Kontinent Afriky, Diamanty, Jedinečná Afrika |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Namibie, Jižní Afrika, Hererové, Dovolená v Africe, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Namibie

Přes celé území se táhne písečná a kamenitá poušť Namib, široká 50 až 140 km, která tvoří jedno z nejsušších míst na… Africa, Namibie
Zobrazit na mapě »

Namibie – ideální země na exotickou dovolenou

Namibie je poměrně pro mnoho lidí neznámou zemí, která ovšem nabízí turistům obrovské možnosti, které jim nenabídne… Namibie, Jižní Afrika, Hererové, Dovolená v Africe
Zobrazit na mapě »

Loučná pod Klínovcem sky areál cestování jamaica orebro památky fotky lyžařské pobyty l elba počasí říjen letní dovolena turecko levně iniancke děti obrazy kreslene klimatické podmínky v okolí Detroitu nejhezčí město veb kamera víden

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:13:45 za 0,0209s