Město plné trhů La Paz

Nikde na světě nedokážete nalézt tolik trhů, jako právě v La Paz. Toto malebné městečko na vás zapůsobí svým jedinečným temperamentem, ale i nepřekonatelnou atmosférou, kterou můžete vychutnávat dle vaší libosti.


Příroda v peru

Ve výšce téměř 400 m nad mořem se v Andách rozkládá obrovská náhorní plošina Altiplano táhnoucí se v délce více než 1000 km od jihu Peru až k nejjižnějšímu koutu Bolívie. Nedaleko, jihovýchodně od jezera Titicaca, se nachází 400 m hluboký, působivý kaňon řeky Choqueyapu. Stráně této hluboké kotliny, chráněné před ledovými větry náhorní plošiny, jsou posety mnoha malebnými domy se střechami z červených tašek, které tvoří město La Paz. Mezi nimi lze zahlédnout i několik mrakodrapů a v dálce je pak vidět zasněžený vrchol hory Nevado Illimani, vysoké přes 6400 m.

Toto údolí, ve kterém stála již vesnice Inků, si vybral roku 1548 dobyvatel Alonso de Mendoza pro založení města Nuestra Seňora de La Paz poté, co v Choqueyapu našel zlato. Zlatá horečka sice netrvala dlouho, ale zdejším údolím vedla také hlavní trasa transportů stříbra z Potosí na pobřeží Tichého oceánu, která zajišťovala městu dlouhou dobu stabilní příjem.

Dnes žije v řídkém vzduchu této nejvýše položené metropole světa okolo jednoho milionu lidí. Návštěvníci se nemusejí obávat, že se ztratí ve spleti ulic a domů, protože tomu, komu se podaří zabloudit, stačí pouze jít směrem dolů a civilizaci lehce najde.

Centrem La Paz je náměstí Plaza Murillo ležící severovýchodně od řeky, kde se nachází katedrála postavená roku 1835, působivá budova parlamentu a palác vlády.

Novou atrakcí města je Coca-Museum na Calle Linares. Jeho poučná a objektivní výstava popisuje místo, jaké droga vyráběná z rostlin koky zaujímá v tradičních společnostech, informuje o jejím užívání, využití v osvěžujících nápojích a lécích i o zneužití a rozšíření ve formě ilegálního kokainu.


cestovatel Jan Kříž | období 27.01.2011 21:01 | New York, Washington D.C., Bílí dům, USA Města Ameriky |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Peru, Jižní Amerika, Obchodníci, Trhy, La Plaz, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Město plné trhů La Paz

Nikde na světě nedokážete nalézt tolik trhů, jako právě v La Paz. Toto malebné městečko na vás zapůsobí svým jedinečným… Peru, Jižní Amerika, Obchodníci, Trhy, La Plaz
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:11:20 za 0,0182s