Levné letenky u společnosti WizzAir

Maďarská společnost WizzAir prodává na českém trhu velice levné letenky.


Využívá menší letiště a vzdálenější terminály, aby její zákazníci mohli co nejvíce ušetřit. Stojí však o pár korun levnější letenky za nižší kvalitu služeb?

Maďarská WizzAir je jedna z mála společností, která v České republice prodává velice levné letenky. Aby cena letenek mohla zůstat nízká, musí se, lidově řečeno, na něčem šetřit. V případě WizzAir se šetří hlavně na letištních poplatcích. Pokud například odlétáte z ruzyňského letiště, budete muset projít až k nejvzdálenější nástupní bráně, kde vaše cesta ale zdaleka nekončí. Po dlouhém čekání v malé, zato poměrně moderně vybavené, čekárně budete muset ještě absolvovat cestu autobusem doprostřed letiště, kde je pro vás přistaveno letadlo připravené k odletu. Ani v zahraničí to však není žádná velká sláva. Klasického tubu vedoucího přímo z terminálu do letadla se setkáte jen na několika letištích v celé Evropě. Většinou z letadla do terminálu budete muset pěšky přes letištní plochu. Někam, jako například do Paříže, letadla létají na menší letiště, která jsou ovšem více vzdálena od větších měst. V takovém případě, může cesta autobusem z letiště do centra města trvat déle než samotný let.
WizzAir používá většinou dvoumotorová letadla typu Airbus A320-200. Do letadla se vejde až 180 cestujících, o jejichž spokojenost se stará čtyřčlenný palubní personál a pilotují jej dva piloti. Standardní cestovní rychlost těchto letounů je 840 km/h, mohou však dosáhnout rychlosti až 903 km/h.
 


cestovatel gotchajan | období 17.03.2010 14:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
za zlatem na aljašku transilvanské alpy dovolena počasí kypr dlouhodobá bahamy fotky turecko alanya vebkamery scotland weather jak montovat vázání na snowboard sardinie mtb soukrome ubytovani na elbe rybolov finsko levně

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:23:54 za 0,0407s