Levné letenky u společnosti WizzAir

Maďarská společnost WizzAir prodává na českém trhu velice levné letenky.


Využívá menší letiště a vzdálenější terminály, aby její zákazníci mohli co nejvíce ušetřit. Stojí však o pár korun levnější letenky za nižší kvalitu služeb?

Maďarská WizzAir je jedna z mála společností, která v České republice prodává velice levné letenky. Aby cena letenek mohla zůstat nízká, musí se, lidově řečeno, na něčem šetřit. V případě WizzAir se šetří hlavně na letištních poplatcích. Pokud například odlétáte z ruzyňského letiště, budete muset projít až k nejvzdálenější nástupní bráně, kde vaše cesta ale zdaleka nekončí. Po dlouhém čekání v malé, zato poměrně moderně vybavené, čekárně budete muset ještě absolvovat cestu autobusem doprostřed letiště, kde je pro vás přistaveno letadlo připravené k odletu. Ani v zahraničí to však není žádná velká sláva. Klasického tubu vedoucího přímo z terminálu do letadla se setkáte jen na několika letištích v celé Evropě. Většinou z letadla do terminálu budete muset pěšky přes letištní plochu. Někam, jako například do Paříže, letadla létají na menší letiště, která jsou ovšem více vzdálena od větších měst. V takovém případě, může cesta autobusem z letiště do centra města trvat déle než samotný let.
WizzAir používá většinou dvoumotorová letadla typu Airbus A320-200. Do letadla se vejde až 180 cestujících, o jejichž spokojenost se stará čtyřčlenný palubní personál a pilotují jej dva piloti. Standardní cestovní rychlost těchto letounů je 840 km/h, mohou však dosáhnout rychlosti až 903 km/h.
 


cestovatel gotchajan | období 17.03.2010 14:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
nejvyšší místo na Pasotonale predpoved pocasi spindlerum mlyn jablonec nad nisou koralky Thailand wheather veb kamera kréta Harachov pocasi počasí hallstat online dovolena banglades památky Petrohradu a Tsarskoye Selo

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 29.04. 2017, 17:41:43 za 0,0177s