Legendární Havana

Při vyslovení slova „Havana“, vás v první řadě napadnou výborné doutníky, ale v neposlední řadě také mafiánští bossové a nádherná legendární auta. Havana je pro někoho, kdo si libuje ve starých filmech, typu „Kmotr“.


Havana

Úzké ulice Havany ovládají převážně americká auta z 50. a 60. let 20. století. Připomínají „slavné“ doby, kdy Kubu ovládali úplatní politici, kdy mafiánští bossové jako Lucky Luciano, nebo Meyer Lanski propírali své špinavé peníze a kdy zde spisovatelé jako Ernest Hemingway propíjeli noci.

I v dnešní době Havana pulsuje pestrým, vzrušujícím nočním životem. Navštívit lze četná kina, kabarety, noční kluby a music-hally. Výběr již dnes možná není tak rozsáhlý a pestrý jako před 50 lety, ale zato veškerá zábava vychází zevnitř kubánské duše, a tak je vše méně komerční než v jiných metropolích.

Havana leží na západní straně modrého mořského zálivu, který má jen úzký přístup k Atlantiku. Tuto ideální polohu ocenili zejména španělští dobyvatelé, kteří se při vjezdu nepřátel mohli dobře bránit. Conquistador Diego Velázquez de Cuéllar sice postavil roku 1515 první město na jižní straně, roku 1519 však osadu opět opustil a přemístil ji na její dnešní místo, neboť stará lokalita byla příliš bažinatá a plná komárů.

Tipy na výlet a zajímavosti

Za navštívení stojí nádherná katedrála ve stylu italského baroka, která stojí v centru starého města. Tato katedrála je velmi hojně používána k natáčení, a proto vám bude určitě povědomá.

Kubánské doutníky jsou považovány za nejlepší na světě, a to hlavně díky ručnímu zpracování. Nic není děláno ve „fabrikách“, ale vše je děláno poctivou ruční prací. Nejvíce proslulou továrnou na doutníky je bezesporu Partagas.

I když si myslíte, že moderní automobily zde zaplavují silnice, pak se mýlíte. Američtí veteránové tu mají své zasloužené místo, a proto většina aut, které za svou dovolenou potkáte, bude staršího data výroby.

Národní divadla vás okouzlí díky své architektuře, která je i ve 21. století takřka koloniální.

Pokud chcete navštívit bar, ve kterém rád popíjel Ernest Hemingway, pak navštivte whisky bar Bodeguita del Medio, ve kterém zjistíte, že od dob Ernesta Hemingwaye se tu mnoho nezměnilo.

Havana je nádherné město, které mohu jen a jen doporučit.


cestovatel Jan Kříž | období 26.01.2011 22:01 | Relaxační masáže, Relax Masage, Víkendové pobyty Relaxační pobyty |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Havana, San Cristóbal de La Habana, La Habana, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Legendární Havana

Při vyslovení slova „Havana“, vás v první řadě napadnou výborné doutníky, ale v neposlední řadě také mafiánští bossové… Havana, San Cristóbal de La Habana, La Habana
Zobrazit na mapě »

dubai skyline auckland live web camera online web camera hawai klinovec veb kamera sardinie pujcovna skutru řecko dovolená pod stanem nejvíce farem na perlorodky veb kamera velké meziříčí významní mořeplavci do s ameriky italie a řim

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:27:04 za 0,034s