Latinskoamerická metropole Mexiko

Málo kdo ví, že bájné město Mexiko vzniklo na troskách Aztéckého města, které bylo pro Aztéky velmi posvátné. Díky tomu je Mexiko velmi pestré na festivaly, ale také výjimečné svojí atmosférou a architekturou.


Vodopád v mexiku

Pokud mají města nějakou skrytou duši, pak se tato duše v případě města Mexika s jeho více než 20 miliony obyvatel ukrývá pod obrovskou plochou náměstí Plaza de la Constitución, alias náměstí Ústavy, zvaného Zócalo, dlážděného načernalými kvádry. Rozlehlost tohoto náměstí připomíná benátské Piazza san Marco, v překladu „Náměstí svatého Marka“, a stejně jako ono je obklopeno reprezentativními budovami, mezi nimiž vyčnívá největší barokní katedrála Latinské Ameriky a monumentální vládní palác se slavnými nástěnnými malbami Diega Rivery.

Město Mexiko se rozprostírá ve výšce asi 2240m nad mořem v rozlehlém údolí, které bylo ještě před 500 lety pokryto vícero mělkými jezery. Podle legendy objevili na jednom zdejším velkém ostrově Aztékové z kmene Méxiků mýtického orla, který právě žral na kaktusu hada. Podle věštby se jednalo o znamení boha Huitzilopochtliho, které udávalo, že se indiáni mají na tomto místě usadit. Aztékové pak skutečně založili roku 1345 na jednom ostrově město, které nazvali Tenochtitlán.

Za návštěvu určitě stojí proslulé chrámové pyramidy Teotihuacanu vzdálené půl hodiny autem severně od města Mexika, neboť teprve zde si turista může vytvořit realistický obrázek o bývalém kulturním centru Aztéků. Některé z velkých staveb města, opuštěného již okolo roku 700 n.l., prý posloužily jako předloha aztéckým zakladatelům Tenochtitlánu. Mezitím byla u severovýchodního rohu Zócala odkryta část základového zdiva aztéckého kultovního místa Templo Mayor.

Město Mexiko se dnes pyšní titulem strážce tří vyspělých kultur, mezi které patří indiánská, španělská a mexická, proto pokud chcete prožít tu pravou exotickou dovolenou, pak vyrazte jedině do jedinečného města Mexika.


cestovatel Jan Kříž | období 25.01.2011 20:01 | Relaxační masáže, Relax Masage, Víkendové pobyty Relaxační pobyty |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Mexiko, Spojené státy mexické, Estados Unidos Mexicanos, Dovolená v překrásném městě zvaném Mexiko, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko je velice rozmanité. Takřka každý člověk zde může prožít dovolenou, přesně podle svých potřeb a představ. Mexico
Zobrazit na mapě »

Latinskoamerická metropole Mexiko

Málo kdo ví, že bájné město Mexiko vzniklo na troskách Aztéckého města, které bylo pro Aztéky velmi posvátné. Díky tomu… Mexiko, Spojené státy mexické, Estados Unidos Mexicanos, Dovolená v překrásném městě zvaném Mexiko
Zobrazit na mapě »

Obraz Arktidy pocasi ostrov pag chorvacko srí lanka a maledivy dovolená nejklidnější město chorvatska veb kamery online ve štytech veb kamera belize Výhody a nevýhody cestovaní letadlem francie autobusem skotsko Edinburg 2013 seyschely počasí ve světě

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:24:56 za 0,0268s