Last minute zájezdy

Asi se už každý setkal s pojmem „Last minute zájezdy“, ale ne každý ví, co doopravdy lze za last minute považovat.


Proto vám přináším tento článek, ve kterém bych vám chtěl vše objasnit.

Zájezdy na poslední chvíli

Není každý last minute, last minute! Ano i cestovky bohužel klamou své zákazníky tím, že uvádějí last minute u každého zájezdu, který je zlevněný! To je ovšem chyba. Za zájezd last minute lze považovat takový zájezd, který začíná nejpozději dva týdny od zakoupení a je až s 50% slevou. Existuje i varianta Super last minute. Za ty lze považovat takové zájezdy, které začínají nejpozději do pár hodin od zakoupení.

Jak to, že jsou last minute zájezdy tak levné?

Tyto zájezdy jsou levné díky faktu, že při zakoupení zájezdu doplníte stavy. Zprvu měli cestovky velké ztráty, pokud jim nějaký člověk na poslední chvíli odřekl svojí účast na zájezdu a požadoval vrácení peněz. V některých letních měsících jezdí i málo turistů a díky tomu nebyly zájezdy plné. Proto cestovky vymyslely zájezdy typu last minute, kdy si můžete vybrat pouze z úzké nabídky zájezdů, ale díky tomu to máte doslova za kupní cenu.

Nenechte se napálit!

Nenechte se cestovkami oklamat! V právním světě neexistují žádné speciální zákony pro last minute zájezdy, a proto se na ně vztahují stejné podmínky, jako na obyčejné zájezdy. Díky tomu máte zajištěné pojištění, musíte vědět, kam jedete apod. Proto pokud vám pracovník cestovní kanceláře řekne opak, tak raději tuto cestovku nepoužívejte! Jedná se o pochybnou firmu.

Výhody a nevýhody

  1. Levná pořizovací cena
  2. Malý výběr destinací
  3. Často musíte zaplatit na místě hotově
  4. Nevhodné pro početné skupiny a velké rodiny

Pokud vám nevadí, že budete mít malý výběr destinací, pak jsou pro vás last minute zájezdy to pravé ořechové. Snad jsem vám celou problematiku vysvětlil a podal tak, abyste jí snadno pochopili.


cestovatel Jan Kříž | období 14.03.2010 18:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
recko atheny web kamery na vikend do disnylendu caorle priroda veb kamery bratislava egipt resta grand resort marsa alam levne dovolene 2010 spanelsko autobusem disnylend vídeň dlohodobá předpověď počasí v Dánsku Taormina web camera rodhos dovolena

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 27.06. 2017, 21:25:00 za 0,045s