Královská dovolená v Kataru

I když Arabové nesnáší Evropany, uvědomují si, že bez turistů z Evropy by zkrachovali. Proto si na dovolené můžete užít luxus, který jinde nezažijete.


S přáteli jsem vyrazil na dovolenou do Kataru. I když jsem se zprvu bál, že do Arabského státu Katar je vyloženě „o držku jet“, nakonec jsem souhlasil a nelitoval jsem. Více luxusní dovolenou za asi 40 tisíc, jsem nikdy nezažil.

Po příletu jsme se ubytovali v nádherném hotelu Al Liwan Suites ve městě Dauhá, ve kterém jsme zažili nevyslovitelný přepych. Už při průchodu dveřmi se vám naskytne jedinečný pohled na zlaté stropy, zlatou recepci a dokonce klíče od pokojů byly pozlacené. Plnili spíše dekorativní účel, protože všechny pokoje byly na kartu.

Co stojí za navštívení je Katarské národní muzeum a Katarská národní knihovna, ve kterých můžete shlédnout unikátní knihy a další rarity z celé Arábie. S přáteli nás hlavně nadchla pevnost Al-Kout, která byla postavena v roce 1880 a v roce 1978 byla kompletně rekonstruována.

Pokud máte rádi ruch velkoměsta, tak pro vás budou velice zajímavé předměstí Al-Rayan a Khalifa, které jsou kompletně zrekonstruována bohatými šejky, a uvidíte zde nejmodernější stavby dnešní doby.

Katar je velice zajímavý stát. Nenajdete zde mnoho dobrodružství, spíše se pokocháte přírodou a starými tajemstvími, které tento stát ukrývá. Budete mít klidnou dovolenou v tom nejlepším luxusu. Arabové opravdu vědí, jak se o turisty starat a za 40 tisíc za osobu, se nám dostalo takového luxusu, za který bychom jinde zaplatili 200 tisíc. Proto se nebojte a vyrazte za luxusem, který tato země nabízí.
 


cestovatel Jan Kříž | období 08.02.2010 09:02 | Dovolená kdekoliv Dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Saudi Arabia, Katar, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Královská dovolená v Kataru

I když Arabové nesnáší Evropany, uvědomují si, že bez turistů z Evropy by zkrachovali. Proto si na dovolené můžete užít… Saudi Arabia, Katar
Zobrazit na mapě »

Obraz Arktidy pocasi ostrov pag chorvacko srí lanka a maledivy dovolená nejklidnější město chorvatska veb kamery online ve štytech veb kamera belize Výhody a nevýhody cestovaní letadlem francie autobusem skotsko Edinburg 2013 seyschely počasí ve světě

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:17:04 za 0,0228s