Jarní dovolená v ráji jménem Mallorca

Díky stále teplému počasí a nádherným plážím je Mallorca ve Španělsku tou pravou destinací, pro nedočkavce tepla, jako jsme my.


Útěk za teplem na Mallorcu

Asi v celé České Republice nenajdeme člověka, který by neznal Mallorcu. Jedná se o vyhlášenou destinaci, a asi nejoblíbenější v celé Evropě. Každý si pod tímto pojmem představí nádherné písčité pláže a dokonale čisté moře. Opravdu jsme měli tu čest, tento ráj na zemi navštívit a můžeme potvrdit jeho věhlas.

Chtě, nechtě musíte počítat s faktem, že Mallorca je opravdu oblíbenou destinací, a proto se připravte na trochu větší nával turistů, ale jsou tu zákoutí, ve kterých opravdu žádného člověka nenaleznete. Hlavní pýchou tohoto ráje je počasí. Mallorca se pyšní 300 teplými dny v roce, což je opravdová nádhera, kterou nikde jinde nenajdete.

Kdo nebyl v hlavním městě Palma de Mallorca, jako by na Mallorce nebyl. My jsme měli tu možnost zde spatřit nádherné katedrály, ale hlavní nádheru jsem alespoň já viděl v projížďce v nádherné dřevěné tramvaji. To byl ten pravý zážitek, který se vám vryje do paměti. Díky projížďce v tomto skvostu poznáte nádhery, kterými oplývá Palma de Mallorca, ale také její chloubu, a to nejstarší olivovník na světě. Za návštěvu také stojí známé jeskyně De Campanet, které jsou nejmenšími na ostrově, a za patnáct minut je máte prohlídnuté.

Další zajímavou destinací je městečko Pollensa, ve kterém naleznete úžasné památky, ale hlavně se tu každý týden konají zajímavé festivaly klasické hudby. Když jsem odjížděl po jednom z těchto festivalů, měl jsem v duši tak nepředstavitelně krásný pocit. Nedá se to popsat, to se musí zažít.

Nádherná jarní dovolená, díky které jsem si Španělsko opravdu zamiloval. Už se nemůžu dočkat, až se tam vrátím znovu.
 


cestovatel Jan Kříž | období 03.03.2010 10:03 | Dovolená na jaře Jarní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Mallorca Island, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Dovolená na Baleárských ostrovech

Každý asi zná Mallorcu. Každý pravděpodobně zná také Ibizu, Menorcu a Formenteru, ale málo kdo ví, že tyhle čtyři… Balearski otoki, Španija, Baleares, Spain
Zobrazit na mapě »

Jarní dovolená v ráji jménem Mallorca

Díky stále teplému počasí a nádherným plážím je Mallorca ve Španělsku tou pravou destinací, pro nedočkavce tepla, jako… Mallorca Island
Zobrazit na mapě »

recko atheny web kamery na vikend do disnylendu caorle priroda veb kamery bratislava egipt resta grand resort marsa alam levne dovolene 2010 spanelsko autobusem disnylend vídeň dlohodobá předpověď počasí v Dánsku Taormina web camera rodhos dovolena

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 27.06. 2017, 21:24:26 za 0,0534s