Jarní dovolená na řece Nil

S přáteli jsme vyrazili na krásnou dovolenou po památkách Egypta a to pouze z paluby lodi.


Jaro se nezadržitelně blíží, a proto bych vám chtěl dát tip na skvělou dovolenou v Egyptě. Památky, jako jsou pyramidy v Gize, zná snad každý. Málo kdo se ale odváží vydat na dovolenou, kterou by strávil pouze na řece Nil s malinkými zastávkami na pevnině. Kdo nevyzkoušel, nezná pravé krásy Egypta!

Naše plavba začínala z nádherného města Luxor (Můžete také znát z her pro mobilní telefony) a pokračovala po řece Nil až do města Asuán. Celá trasa měla kolem 6400 kilometrů, při které jsme poznali nádherné palmové háje, zelená pole, vesnice a zastavili jsme se ve městech, které nikdy nespí. Také jsme se při plavbě dozvěděli o předlouhé historii Egypta a navštívili jsme pár chrámů. I protože dříve se používal Nil k přepravování zásob a dopravě, jsme mohli vidět to nejlepší z Egypta.

Celá plavba nám trvala asi týden a navštívili jsme při ní města: Esnu, Edfu a Kom Ombo. Pro dobrodruhy cestovky nabízejí si zajet tuto trasu na plachetnici. Pro lidi, kteří mají raději luxus jako my, si poplují nádhernou lodí, která je moderně vybavená a navržená tak, aby vypadala jako dávné královské lodě.

Nás hodně zajímaly bájné poklady Abú Simbel, proto jsme se vydali na plavbu po Násirově jezeře. Při naší čtyř denní plavbě jsme navštívili Asuán, Abú Simbel, Kalabsha, Bait el wals, Wadi El Seboua a konečně jsme navštívili chrám Amada, který nám nabídl poodhalit závoj tajemství bájných pokladů Abů Simbel.

Pro ty, co už tráví dovolenou v Egyptě a chtěli by si na pár dnů také projet na lodi a poznat krásy Egypta z trochu jiného úhlu pohledu, tak cestovky nabízejí jednodenní plavby do Luxoru, ze kterého vyjíždíte při západu slunce, a opravdu mohu doporučit pro romantickou dovolenou. Nic krásnějšího, už kromě své partnerky neuvidíte.
 


cestovatel Jan Kříž | období 08.02.2010 09:02 | Kontinent Afriky, Diamanty, Jedinečná Afrika |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Nil, near, Egypt, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Egypt

Většina Egypťanů žije v blízkosti životadárného Nilu, nejdelší řeky světa, a v jeho deltě, která je široká 250… Egypt
Zobrazit na mapě »

Jarní dovolená na řece Nil

S přáteli jsme vyrazili na krásnou dovolenou po památkách Egypta a to pouze z paluby lodi. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

Týdenní dovolená v Egyptě

když nebaví mrazy, vybereme si teplejší destinaci. Například prosluněný Egypt. Egypt
Zobrazit na mapě »

Po březích Nilu Egypt

Egypt je častým cílem mnoha evropských turistů. Jen málokdo ale obdivuje skutečnou krásu - scenérii jedinečné řeky Nil. Nil, near, Egypt
Zobrazit na mapě »

V zimě k moři do Egypta

Napadlo vás někdy si vyjet na dovolenou v zimě? Nudí vás zima a představujete si, jak ležíte někde na pláži u moře? … Egypt
Zobrazit na mapě »

za zlatem na aljašku transilvanské alpy dovolena počasí kypr dlouhodobá bahamy fotky turecko alanya vebkamery scotland weather jak montovat vázání na snowboard sardinie mtb soukrome ubytovani na elbe rybolov finsko levně

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:24:38 za 0,0401s