Jak ušetřit na cestování po Evropě?

Pokud rádi cestujete po Evropě a chcete vědět, jak snadno se dá na takovémto cestování ušetřit, pak čtete ten správný článek!


Levné cestování po Evropě

Blíží se nám léto a tím i časy výletů po Evropě. Dobrá rada, jak ušetřit se vždycky hodí. Proto jsem si pro vás připravil tento článek.

Lze to velice jednoduše a to tak, že nevyužijete naplánované dopravy cestovek, ale po Evropě bude cestovat vlaky. Ano někomu se vybaví nekonečné hodiny drncání ve špatně vybavených vlacích, ale tato doba už je dávno pryč a všechny takovéhle názory a zvěsti jsou pouze mýty. Naopak je cestování ve vlacích velice pohodlné a hlavně levné. Větší komfort vám určitě málo kdo nabídne.

Nejlepší je použit jízdenky typu InterRail a EuroDomino. Díky těmto jízdenkám, se vám cestování velice zlevní, hlavně díky faktu, že pracují na principu „čím delší trasa, tím levnější cena“. Proto je dobré si dopředu rozvrhnout a naplánovat svoje cestování po Evropě. V těchto jízdenkách jsou také velice zvýhodněni studenti, či důchodci, nebo početné skupiny od pěti osob výše. V termínech prázdnin není zapomínáno i na rodinné jízdné.

Pro zpáteční cestu zpět do Česka jsou ideální jízdenky typu CityStar, které jsou určené pouze pro návrat do vaší země a tím jsou velice cenově zvýhodněny.

Pokud vám nevadí ztráta komfortu, pak si můžete vybrat ještě vlaky, které nemají jídelní vozy, a tím vám cena klesne také o nemalé částky.

Můžete i kombinovat letecké společnosti s vlaky. Na internetu lze najít některé firmy, které tuto možnost zprostředkovávají a mají velice příznivé ceny. Stačí hledat.

Výhodou je, že s jízdenkami typu InterRail a EuroDominu můžete využít jednu službu, a to jednorázové jízdné na týden. Tím si předplatíte cestu po celé Evropě za jednotnou cenu a nemusíte se bát, že při změně vašich plánů, budete nuceni zakoupit jízdenku novou. S touto službou si jednoduše zaplatíte cestování na týden a můžete s ní cestovat neomezeně po celé Evropě.

  Vlaky ještě určitě neřekli své poslední slovo v možnostech cestování. Proto je nezatracujte. V dnešní době jsou opravdu luxusně vybaveny a díky tomu, se z vaší úmorné cesty může stát vcelku poklidně strávený čas. 


cestovatel Jan Kříž | období 31.03.2010 08:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:12:57 za 0,0156s