Jak ušetřit na cestování po Evropě?

Pokud rádi cestujete po Evropě a chcete vědět, jak snadno se dá na takovémto cestování ušetřit, pak čtete ten správný článek!


Levné cestování po Evropě

Blíží se nám léto a tím i časy výletů po Evropě. Dobrá rada, jak ušetřit se vždycky hodí. Proto jsem si pro vás připravil tento článek.

Lze to velice jednoduše a to tak, že nevyužijete naplánované dopravy cestovek, ale po Evropě bude cestovat vlaky. Ano někomu se vybaví nekonečné hodiny drncání ve špatně vybavených vlacích, ale tato doba už je dávno pryč a všechny takovéhle názory a zvěsti jsou pouze mýty. Naopak je cestování ve vlacích velice pohodlné a hlavně levné. Větší komfort vám určitě málo kdo nabídne.

Nejlepší je použit jízdenky typu InterRail a EuroDomino. Díky těmto jízdenkám, se vám cestování velice zlevní, hlavně díky faktu, že pracují na principu „čím delší trasa, tím levnější cena“. Proto je dobré si dopředu rozvrhnout a naplánovat svoje cestování po Evropě. V těchto jízdenkách jsou také velice zvýhodněni studenti, či důchodci, nebo početné skupiny od pěti osob výše. V termínech prázdnin není zapomínáno i na rodinné jízdné.

Pro zpáteční cestu zpět do Česka jsou ideální jízdenky typu CityStar, které jsou určené pouze pro návrat do vaší země a tím jsou velice cenově zvýhodněny.

Pokud vám nevadí ztráta komfortu, pak si můžete vybrat ještě vlaky, které nemají jídelní vozy, a tím vám cena klesne také o nemalé částky.

Můžete i kombinovat letecké společnosti s vlaky. Na internetu lze najít některé firmy, které tuto možnost zprostředkovávají a mají velice příznivé ceny. Stačí hledat.

Výhodou je, že s jízdenkami typu InterRail a EuroDominu můžete využít jednu službu, a to jednorázové jízdné na týden. Tím si předplatíte cestu po celé Evropě za jednotnou cenu a nemusíte se bát, že při změně vašich plánů, budete nuceni zakoupit jízdenku novou. S touto službou si jednoduše zaplatíte cestování na týden a můžete s ní cestovat neomezeně po celé Evropě.

  Vlaky ještě určitě neřekli své poslední slovo v možnostech cestování. Proto je nezatracujte. V dnešní době jsou opravdu luxusně vybaveny a díky tomu, se z vaší úmorné cesty může stát vcelku poklidně strávený čas. 


cestovatel Jan Kříž | období 31.03.2010 08:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
počasí v jižní Itálii panthenon itálie online kamera chorvacko letecké zájezdy pro singl Turecko Holansko počasi chorvacko online kamera telč welnes pobyty videa zábavný park Pratr tunis souse počasí kroměříž veb kamery

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 24.05. 2017, 00:35:31 za 0,0174s