Jak si správně vybrat výbavu na snowboard

„Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboard.


Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboard.

1. Díl s názvem „Jak si správně vybrat snowboard“

Pro začátečníky

Nejlépe se začátečníci učí na multifunkčních snowboardech. To znamená, že si vyberete snowboard, bez jakékoli úpravy na určité jízdní styly. Poté by si začátečník, měl vybrat „prkno“ podle toho kolik měří a váží! To je velmi důležité, jinak může dojít ke zhoršení jízdních vlastností. Na každém prkně, by měla být doporučená váha jezdce.

Délka snowboardu

Délka snowboardu by měla být stejná, jako je výška jezdce. Platí pravidlo, které určuje, aby délka snowboardu byla od země, až do prostoru mezi bradou a nosem. Příliš dlouhé a krátké prkno může způsobit jízdní potíže a může Vás odradit od snowboardingu!

Šířka snowboardu

Nechte si poradit od prodavače v obchodech a vyberte takovou šířku snowboardu, abyste špičkami, nebo patami při jízdě v oblouku nedosahovali na sjezdovku. Existují různé typy šířek, přesně vyhraněné pro velikosti chodidel.

Flex alias tuhost a pružnost snowboardu

Pro začátečníky jsou doporučována měkčí prkna, která dovolí začátečníkům dělat chyby, ale nehodí se pro agresivní a rychlý styl jízdy. V takovém případě, prkno prostě neposlouchá.
Pro pokročilé jsou doporučovány tvrdší snowboardy, které jsou hlavně stavěny, na agresivnější styl jízdy.

!Pozor je rozdíl mezi pánským a dámským snowboardem !

Jak jste si všimli, tak muži se liší od žen v robustnosti postavy, a protože výrobci nejsou žádní hlupáci, tak vyrábí i snowboardy, které jsou přesně určené pro ženy. Většinou bývají měkčí, mají odlišnou geometrii atp., proto se dámy v obchodech nebojte zeptat, jestli mají dámské snowboardy.


cestovatel Jan Kříž | období 25.12.2009 12:12 | Kategorie o správném výběru snowboardového vybavení Snowboardová výbava |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
Obraz Arktidy pocasi ostrov pag chorvacko srí lanka a maledivy dovolená nejklidnější město chorvatska veb kamery online ve štytech veb kamera belize Výhody a nevýhody cestovaní letadlem francie autobusem skotsko Edinburg 2013 seyschely počasí ve světě

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:16:51 za 0,0151s