Jak si správně vybrat snowboardovou helmu

Jak si správně vybrat výbavu na snowboard. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardovou helmu.


Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardovou helmu.

Velikost helmy

U každé helmy by mělo být napsáno správné rozmezí obvodu hlavy. Protože asi nikdo netuší, jaký obvod hlavy má, proto existuje jednoduchá pomůcka. Stačí si vzít krejčovský metr a ten veďte vodorovně kolem vaší hlavy, těsně nad obočím. Zeptejte se vašeho prodejce, aby vám poté ukázal tabulku, kde je přepočet z obvodu hlavy na velikost helmy.

Větrací otvory

Nejčastěji se větrací otvory nacházejí v temenní části helmy. Díky těmto otvorům se hlava při zvýšené námaze nepotí. U kvalitnějších helem, lze tyto otvory uzavřít. Jsou také chráněny pomocí krytů (mřížky), které slouží k tomu, aby vám sníh nepadal do helmy.

Jako u všech ostatních věcech na snowboarding, platí prosté pravidlo, že za kvalitu si prostě zaplatíte, ale pokud chcete mít hlavu v bezpečí a užít si 100% komfort, budete muset vynaložit nemalé peníze.
 


cestovatel Jan Kříž | období 30.12.2009 17:12 | Kategorie o správném výběru snowboardového vybavení Snowboardová výbava |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
dovolená Chorvacko Istria analya počasí online kamera capo vaticano Baska voda veb kamera dovolena egipt v zime anaxos nudapláž jak dat vazani na snowboa VÁZÁNÍ NA SNOWBOARD NASTAVENÍ obrasky zimy pec pod sněžkou AND atmosférický tlak

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.03. 2017, 19:48:35 za 0,0184s