Jak si správně vybrat snowboardové oblečení

Jak si správně vybrat výbavu na snowboard. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardové oblečení.


Připravil jsem si pro Vás sérii dílů, ve kterých se spolu propleteme ošemetným tématem „Jak si správně vybrat výbavu na snowboard“. V dnešním dílu, bych Vám chtěl popsat, jak si správně vybrat snowboardové oblečení.

Ve snowboardovém oblečení nejde o barvu a střih, ale jde o voděodolnost, propustnost, míru zateplení, materiál a variabilitu jednotlivých dílů (což znamená počet odnímatelných dílů)

Velikost bundy

Snowboardová bunda musí být dostatečně velká, aby při žádném pohybu nikde netahala. Pokud zvednete ruce na hlavu, konce rukávů by měli sjet na předloktí. Samozřejmostí je, že si bundu zkoušíte už na oděv, ve kterém budete jezdit!
Zateplenou bundu?

Pokud pořád jezdíte a preferujete rychlý a agresivní styl jízdy, pak je pro Vás jako ulitá lehce zateplená bunda, pouze s podšívkou ze síťoviny, protože dobře odvádí tělesný pot a tudíž nebudete nechutně propocení.

Pokud jezdíte pomalu a ve velké míře využíváte stánků s občerstvením, pak pro Vás je vhodná bunda se zateplením. Nejlepší materiál je duté vlákno (někdy označováno jako termo), které je lehké a velmi dobře zahřívá.

Délka nohavic

Obvod pasu lze u většiny kalhot nastavit pomocí pásku na suchý zip, ovšem s délkou nohavic nic nenaděláte. Ideální délka nohavic je tehdy, pokud Vám při dřepu konec nohavice nevyjede přes horní okraj snowboardové boty. Kalhoty nesmí tahat v rozkroku, nebo na stehnech!

Cena rozhoduje o kvalitě. Pokud chcete velkou míru pohodlí, utratíte nemalé peníze. S větším komfortem rostou bohužel náklady, proto se připravte, že snowboardové oblečení není levná záležitost!
 


cestovatel Jan Kříž | období 30.12.2009 17:12 | Kategorie o správném výběru snowboardového vybavení Snowboardová výbava |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Mapa není k tomuto článku dostupná.
za zlatem na aljašku transilvanské alpy dovolena počasí kypr dlouhodobá bahamy fotky turecko alanya vebkamery scotland weather jak montovat vázání na snowboard sardinie mtb soukrome ubytovani na elbe rybolov finsko levně

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:24:28 za 0,0266s