Jak se vyhnout pokutám v zahraničí

Léto se už blíží nezadržitelnými kroky, a tím nám pomalu, ale jistě začíná doba dovolených a jednodenních výletů do zahraničí. Ideální doba si říci, jaké přestupky nedělat!


Pokuty v zahraničí

Každý určitě již někdy zažil situaci, kdy byl zastaven policisty kvůli rychlé jízdě, nebo kvůli „přehlédnutí“ červené barvy semaforu.V České Republice jsou nejtolerantnější dopravní zákony v celé EU, proto si dejte pozor, protože například v Irsku můžete za nepřiměřenou jízdu dostat i podmínku, která bude platit i v ČR!

Nikdy nemějte žádný alkohol

Důležité je nemít za volantem alkohol v krvi. Některé země jsou sice tolerantnější k alkoholu za volantem, ale většina států už pomalu přechází k úplné netolerantnosti. Proto si dávejte pozor! Pokuty v ostatních státech jsou několikrát větší, než u nás. Léky, které obsahují alkohol a někdy se nedají vyměnit za bez-alkoholovou náhradu, jsou tolerovány pouze v Irsku a Velké Británii, kde musíte po dechové kontrole ukázat krabičku s léky, či lahvičku a po přečtení příbalového letáku by vás měl policista propustit a nějak nepostihovat.

Pozor na správné parkování!

V poslední době jsou v Německu čeští řidiči takřka „loveni“ a hodně kontrolováni. Proto si zvláště v Německu dávejte pozor na drobné přestupky a hlavně na správné parkování. Pokud na vašem autě uvidí znak CS, či CZ, tak vám auto bez milosti odtáhnou. Věřte, že několika hodinové hledání nejbližší stanice policie, a poté odvezení si vašeho auta z odtahového parkoviště není zrovna příjemná záležitost.

Nohu z plynu!

Pokud překročíte ve Francii povolenou rychlost o dvacet kilometrů za hodinu, pak si připravte devadesát euro. Nejdražší pokuty se dávají ve Španělsku, tam zaplatíte až tři sta euro.Nejméně zaplatíte v Německu a Rakousku, kde zaplatíte mezi třiceti až čtyřiceti euro. Proto si dávejte pozor, protože v zahraničí jsou kontroly typu Kryštof velmi časté, takřka na denním pořádku.

Nikdy nejezděte na červenou!

Nejvíce postihovaný a nejvíce nebezpečný přestupek je rozhodně jízda na červenou. Jde o to, že pravděpodobně dobře neznáte zahraniční křižovatky a tím ohrožujete všechny účastníky provozu. To, že na poslední chvíli ještě vjedete do křižovatky, neznamená, že si tím pomůžete, nebo že ušetříte tímto manévrem čas. Prosím nikdy, za žádných okolností nejezděte na červenou. Ve všech zemích EU zaplatíte za projetí na červenou tři sta až tisíc euro. Nejshovívavější k tomuto přestupku je Belgie, kde zaplatíte za takovýto přestupek „pouhých“ třicet euro.
Důležité je se v zahraničí chovat slušně a to zvlášť na silnicích. Dobré je si koupit navigaci, která vám vždycky řekne, jaká je povolená rychlost a řekne vám, kdy a kde přesně odbočit. Tím si ušetříte spoustu stresů s hledáním cesty a také s neustálým kontrolováním rychlosti. Některé navigace umí číst dopravní značky, takže nemusíte hledat v dáli, jaká bude další značka. Tím se pro vás z dlouhé a úmorné cesty může stát poklidná a pohodová jízda. Volba je vždy jen a jen pouze na vás.


cestovatel Jan Kříž | období 07.04.2010 10:04 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Francie, France, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Francie

Francie je 2. největší evropskou zemí s nejvyšším evropským vrcholem Mont Blanc v Alpách. Alpy se rozprostírají na… France
Zobrazit na mapě »

Dovolená s přítelkyní v Paříži

Rádi byste se podívali do krásné Francie třeba se svou přítelkyní, nebo rodinou či samostatně? Paříž má zajisté pro… Paris, France
Zobrazit na mapě »

Francie - Paříž

Město umělců a krásných pozoruhodností. Paris, France
Zobrazit na mapě »

Jak se vyhnout pokutám v zahraničí

Léto se už blíží nezadržitelnými kroky, a tím nám pomalu, ale jistě začíná doba dovolených a jednodenních výletů do… Francie, France
Zobrazit na mapě »

spanelsko sevila dlouhodoba predpoved pocasi caorle Slovenské veby Hurghada web camera kam s přítelkyní po čech webkamera nádraží Praha počasí v bělehradu předpověď počasí amsterodam nudismus v rusku brana welnes

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 27.06. 2017, 21:24:15 za 0,0297s