Honba za zlatem a ledovci alias dovolená na Aljašce

Pro milovníky panenské přírody a zlata je Aljaška jako stvořená. Sice si moc neužijete tepla, ale ten pohled na krásu panenské přírody, za to rozhodně stojí!


Aljaška – ledovce a zlato

Kdo by neznal Aljašku. Například z filmu Bílí tesák, nebo z westernů, kde je povětšinou zmiňována, jako ráj pro zlatokopy.

Hned první den se mi naskytl nádherný pohled na ledovce, které mě svojí krásou dostaly. Některé ledovce dokážete navštívit jen pomocí auta, některé ovšem můžete navštívit jen a jen díky svým nohám. Nejvíce dostupné ledovce jsou: Worthingtonský, Mendenhallův a Portage. Stačí pouze sjet na správném exitu z dálnice a za pár minut jste tam. Další ledovce jsou dostupné pouze z paluby lodě. Nejkrásnějšími národními parky, ve kterých se vám naskytne jedinečný pohled na ledovce z lodi, jsou: Glacier Bay, Kenai Fjords, nebo Princ William Sound.

Aljaška má bohatou přírodu. Kdybych měl vyjmenovat všechny druhy zvířat, které se na Aljašce nachází, popsal bych několik desítek listů formátu A4. Proto zmíním jen ty největší a těmi jsou losy a medvědi. V Aljašce žije na sto padesát tisíc medvědů a na milión losů.

Ráj pro fotografy. To je to správné pojmenování pro Aljašku. Každý, kdo kdy fotil zvířata, musel, nebo musí navštívit toto jedinečné místo. Všechny přírodovědné pořady, které dnes a denně vidíme na televizních obrazovkách, začínali svojí kariéru natáčením na Aljašce. Některá místa jsou i po miliónech let takřka nezměněná a zvířata tu žijí izolovaně od lidské společnosti.

Aljaška je velkým útočištěm pro dobrodruhy a tzv. vandráky. Někteří vysoce postavení byznysmeni, nebo dobří studenti utíkají na Aljašku si odpočinout. Někteří opustí vše, co pracně budovali. Opustí svoje rodiny, spálí za sebou všechny pomyslné mosty a zasvětí život tomuto místu. Někteří bohužel umírají, ale většinou z jejich deníků můžeme číst, že umírali spokojení a šťastní. O těchto lidech je natočeno i spoustu dokumentů, nebo filmů, které mapují jejich život.

I v moderní době se najdou tací lidé, kteří prahnou po zlatu. Aljaška je stále rájem zlatokopů, ale v dnešní době je zlatá žíla příliš slabá a člověk se takovým kopáním ani neuživí. Proto některé doly byly státem zavaleny, aby to lidi nelákalo a neumírali zde.

Aljaška je jedinečné místo, a pokud si chcete užít jedinečnou dovolenou, na kterou budete do smrti vzpomínat, pak není co řešit. Aljaška čeká právě na vás.
 


cestovatel Jan Kříž | období 11.03.2010 08:03 | Zimní dovolená, lyžování, snowboarding Zimní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Aljaska, Sjedinjene Države, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Honba za zlatem a ledovci alias dovolená na Aljašce

Pro milovníky panenské přírody a zlata je Aljaška jako stvořená. Sice si moc neužijete tepla, ale ten pohled na krásu… Aljaska, Sjedinjene Države
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:12:09 za 0,0172s