Exotika Kanárské ostrovy

Není nad to, vydat se na exotickou dovolenou, zrovna v době, kdy u nás počasí není ideální. Tak jsem se i já rozhodl, že se vypravím na Kanárské ostrovy, na ostrov Tenerife.


Luxus i poznání na Kanárských ostrovech

Celý nedočkavý jsem stanul před hotelem, jenž patří k vůbec nejluxusnějším na ostrově Tenerife. Dovolenou jsem si náležitě užíval – relaxoval jsem u bazénu, ochutnával exotické koktejly a chytal bronz na ostrém slunci. Po pár dnech strávených v hotelu jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych se mohl vydat na malou prohlídku ostrova Tenerife, který patří k vyhledávaným destinacím na Kanárských ostrovech. Mojí první zastávkou byl zábavní park, jenž lákal návštěvníky na atrakce jako je delfinárium, akvárium s dravými žraloky či vystoupení cvičených papoušků. Druhý den jsem se rozhodnul zasvětit sportu. Ostrov je totiž jako dělaný pro turisty všech náročností.

Vydal jsem se tedy do jednoho z přírodních parků, jenž nabízí mnoho atraktivit. Jako milovník přírody jsem si to v parku opravdu užil. Tenerife je zkrátka lákavé místo, plné zajímavých zákoutí, stojících za shlédnutí.

Kanárské ostrovy je autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Název je odvozen z latinského označení pro psa: „canis“, protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.

Příroda je na ostrovech velmi pestrá, nechybí zde sopečná "měsíční" krajina, palmové oázy, ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý.

Nomádská dovolená na kanárech


cestovatel shorty | období 23.11.2009 11:11 | Relaxační masáže, Relax Masage, Víkendové pobyty Relaxační pobyty |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Kanárské ostrovy, Španělsko, Canary Islands, Spain, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Exotika Kanárské ostrovy

Není nad to, vydat se na exotickou dovolenou, zrovna v době, kdy u nás počasí není ideální. Tak jsem se i já rozhodl,… Kanárské ostrovy, Španělsko, Canary Islands, Spain
Zobrazit na mapě »

Nomádská dovolená na Kanárech

článek o tom, jak se hledá vhodné ubytování, levné letenky pro nomádskou dovolenou na Kanárských ostrovech Las Palmas Gran Canaria
Zobrazit na mapě »

dubai skyline auckland live web camera online web camera hawai klinovec veb kamera sardinie pujcovna skutru řecko dovolená pod stanem nejvíce farem na perlorodky veb kamera velké meziříčí významní mořeplavci do s ameriky italie a řim

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:30:14 za 0,0253s