Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko je velice rozmanité. Takřka každý člověk zde může prožít dovolenou, přesně podle svých potřeb a představ.


Mexiko nabízí jak bohatou kulturu, tak výborné počasí, pláže, nebo také zasněžené hory a pouště.

Rozmanitá dovolená v Mexiku

Mexiko je velice proslavené hlavně svojí nabídkou exotiky. V tomto malém zázraku přírody si každý turista přijde na své. Máte rádi hory? Pak vás Mexiko uspokojí. Máte rádi pouště, nebo krásné písčité pláže a křišťálově čisté moře? Pak také v Mexiku najdete to, co chcete.

Mexické pláže

Nejznámější pláže se nacházejí v oblasti Baja California. Nejznámějšími a nejkrásnějšími středisky jsou Mulegé a Loreto. Pokud nemáte rádi přílišné lenošení u moře, můžete vyrazit na krásné safari s pozorováním velryb.

Mám tu radostnou zprávu i pro milovníky surfování. Mexiko pro vás skrývá dvě města, která surfováním přímo žijí a to Sayuita a Barra de Nexpa. Pokud nemáte surf, tak si ho můžete samozřejmě půjčit v jedné z mnoha tamních půjčoven.

Po stopách Mayské civilizace

Pokud milujete starou kulturu a Maye obzvláště, pak nesmíte propásnout tyto místa, na kterých dřív žili Mayové. Zejména: Palengue, Uxmal, Chichén Itzá a Tulum.

V případě, že vás Mayové moc neokouzlili, pak další skvělá kulturní místa v sobě skrývá Mexico city. Mimo zachovaného centra, které je památkou ještě z dob, kdy Mexiko byla kolonie Španělska, zde naleznete i moderní Mexickou architekturu. Nesmějí samozřejmě chybět i některá tematická muzea.

Exotická fauna

V Mexiku najdeme i velké množství exotických zvířat. V národním parku Sian Ka’an, který se nachází na jihovýchodě mexického pobřeží, můžete spatřit opice, krokodýly, tapíry, pumy i dokonce jaguáry.

Máte rádi exotickou přírodu a hlavně hodně možností pro „vyblbnutí“ vaší fantazie? Pak neváhejte! Mexiko čeká právě na vás.
 


cestovatel Jan Kříž | období 03.03.2010 11:03 | Dovolená na jaře Jarní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Mexico, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko je velice rozmanité. Takřka každý člověk zde může prožít dovolenou, přesně podle svých potřeb a představ. Mexico
Zobrazit na mapě »

fotky výlet do řecka LEVNÉ WELNES VÍKENDY Dlouhodobě počasí chorvacku orebič nuda srí lanka srpen zoo praha veb Liptovský Ján pobyty zábavné park tivoli pocasy spindleruv mlin nejteplejší moře u evropy

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.04. 2017, 12:00:51 za 0,0176s