Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko je velice rozmanité. Takřka každý člověk zde může prožít dovolenou, přesně podle svých potřeb a představ.


Mexiko nabízí jak bohatou kulturu, tak výborné počasí, pláže, nebo také zasněžené hory a pouště.

Rozmanitá dovolená v Mexiku

Mexiko je velice proslavené hlavně svojí nabídkou exotiky. V tomto malém zázraku přírody si každý turista přijde na své. Máte rádi hory? Pak vás Mexiko uspokojí. Máte rádi pouště, nebo krásné písčité pláže a křišťálově čisté moře? Pak také v Mexiku najdete to, co chcete.

Mexické pláže

Nejznámější pláže se nacházejí v oblasti Baja California. Nejznámějšími a nejkrásnějšími středisky jsou Mulegé a Loreto. Pokud nemáte rádi přílišné lenošení u moře, můžete vyrazit na krásné safari s pozorováním velryb.

Mám tu radostnou zprávu i pro milovníky surfování. Mexiko pro vás skrývá dvě města, která surfováním přímo žijí a to Sayuita a Barra de Nexpa. Pokud nemáte surf, tak si ho můžete samozřejmě půjčit v jedné z mnoha tamních půjčoven.

Po stopách Mayské civilizace

Pokud milujete starou kulturu a Maye obzvláště, pak nesmíte propásnout tyto místa, na kterých dřív žili Mayové. Zejména: Palengue, Uxmal, Chichén Itzá a Tulum.

V případě, že vás Mayové moc neokouzlili, pak další skvělá kulturní místa v sobě skrývá Mexico city. Mimo zachovaného centra, které je památkou ještě z dob, kdy Mexiko byla kolonie Španělska, zde naleznete i moderní Mexickou architekturu. Nesmějí samozřejmě chybět i některá tematická muzea.

Exotická fauna

V Mexiku najdeme i velké množství exotických zvířat. V národním parku Sian Ka’an, který se nachází na jihovýchodě mexického pobřeží, můžete spatřit opice, krokodýly, tapíry, pumy i dokonce jaguáry.

Máte rádi exotickou přírodu a hlavně hodně možností pro „vyblbnutí“ vaší fantazie? Pak neváhejte! Mexiko čeká právě na vás.
 


cestovatel Jan Kříž | období 03.03.2010 11:03 | Dovolená na jaře Jarní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Mexico, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Exotická dovolená v Mexiku

Mexiko je velice rozmanité. Takřka každý člověk zde může prožít dovolenou, přesně podle svých potřeb a představ. Mexico
Zobrazit na mapě »

dubai skyline auckland live web camera online web camera hawai klinovec veb kamera sardinie pujcovna skutru řecko dovolená pod stanem nejvíce farem na perlorodky veb kamera velké meziříčí významní mořeplavci do s ameriky italie a řim

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:31:26 za 0,0226s