Exotická dovolená? Jedině v Nauru!

Milujete nedotčenou přírodu? Máte rádi oceán a všechny jeho krásy? Milujete zvířata, která svou krásou fascinují nejednoho vědce? Pak musíte bezpodmínečně vyrazit do malinkatého nezávislého státu Nauru, protože ten všechny tyto krásy ukrývá.


Nauru je jedním z nejmenších nezávislých států na světě. Jedná se o korálový ostrůvek ležící těsně pod rovníkem v jihozápadním Tichomoří. Většina obyvatel Nauru žije na pobřeží, podél nějž se táhne pás úrodné půdy. Ti, co neobdělávají pole, se starají o turisty, kteří sem v přiměřeném množství přilétají celoročně. Protože je Nauru pro obyvatele Evropy neznámým státem, nenaleznete zde mnoho turistů a díky tomu můžete mít obrovské soukromí, které nikde jinde nenajdete.

Téměř celý zbytek ostrova tvoří náhorní plošina, která kdysi obsahovala velká ložiska fosfátů, cenného zdroje pro výrobu hnojiv. Až do objevu fosfátů na počátku 20. století vedli obyvatelé Nauru poklidný život. Pěstovali potraviny pro svou vlastní potřebu a chovali ryby v mělkých lagunách. Od té doby uplynulo již necelých sto let těžby fosfátů, díky níž se velká část ostrova proměnila v poušť, která ovšem fascinuje turisty.

Díky těžbě fosfátů jsou obyvatelé Nauru velmi bohatí, a proto začali stavět luxusní hotely, které nabízejí pro turisty opravdový ráj na zemi. Protože je fosfátu již v zemi málo, nemusíte se bát, že by těžba nějakým způsobem ovlivnila klidný průběh vaší dovolené. Vše, čím tato země disponuje, je okouzlující a opravdu tento malinkatý stát mohu pro dovolenou doporučit.

Mimo aktivit na souši můžete prozkoumat i oceánský život. Protože se jedná o korálový ostrůvek, naleznete v lagunách opravdu překrásné korálové útesy, které dojmou kohokoliv!


cestovatel Jan Kříž | období 15.03.2012 17:03 | Jak ušetřit na dovolené Levná dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Nauru, Nauruská republika, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Exotická dovolená? Jedině v Nauru!

Milujete nedotčenou přírodu? Máte rádi oceán a všechny jeho krásy? Milujete zvířata, která svou krásou fascinují… Nauru, Nauruská republika
Zobrazit na mapě »

Obraz Arktidy pocasi ostrov pag chorvacko srí lanka a maledivy dovolená nejklidnější město chorvatska veb kamery online ve štytech veb kamera belize Výhody a nevýhody cestovaní letadlem francie autobusem skotsko Edinburg 2013 seyschely počasí ve světě

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:22:20 za 0,0202s