Dva dny v ráji sportovců ve Vancouveru

S přáteli jsme se vydali podívat na ZOH i z jiné perspektivy, než z gauče u TV. Proto jsme vyrazili na dva dny do tohoto ráje pro sportovce.


Zimní Olympijské hry ve Vancouveru

S kamarády jsem veliký příznivce hokeje, takže jsem pro nás vybral termín pobytu přesně tak, abychom viděli utkání České Republiky proti Rusku.

Po příletu do Vancouveru jsme se prodírali davy a davy lidí různé národnosti, kterým se také zachtělo poznat olympijské hry na „vlastní kůži“. Díky kamarádovi, který bydlí přímo ve Vancouveru a zamluvil nám lístky, jsme mohli hned vyrazit do nádherné hokejové haly „Canada Hockey Place“, která se nachází skoro v centru Vancouveru a pojme až devatenáct tisíc diváků. Ještě před samotným zápasem, jsme se stavili na tamních záchodech a pomalovali jsme se českými vlajkami.

V nádherné hale bylo méně lidí, než jsem očekával, ale i přesto jsme někdy vykouzlili opravdu perfektní atmosféru. Co mě hodně zklamalo, byly spojené prostory jak pro České, tak Ruské fanoušky. Ne že bych byl nějaký chuligán, ale přesto je nepříjemné, když za vámi sedí ruský fanoušek, který se raduje z gólu svého týmu, a vy jen sklesle sedíte a myslíte, jak byste rádi řvali místo něj.

Utkání bylo trochu zklamáním a skončilo, jak jistě víte, prohrou Česka. I přes to jsme hned po skončení zápasu šli oslavit alespoň náš pobyt do místní restaurace.

Druhý den nás náš kanadský kamarád vzal na prohlídku některých stadiónů, ve kterých se konali závody lyžařů. Poté jsme chtě, nechtě museli jet zpátky na letiště a letět domů.

I když náš tým prohrál, tak jsme si to ve Vancouveru opravdu užili a můžeme všem jenom doporučit. I když dva dny není mnoho, nebudete litovat.
 


cestovatel Jan Kříž | období 03.03.2010 10:03 | Zimní dovolená, lyžování, snowboarding Zimní dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Vancouver, British Columbia, Canada, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Dva dny v ráji sportovců ve Vancouveru

S přáteli jsme se vydali podívat na ZOH i z jiné perspektivy, než z gauče u TV. Proto jsme vyrazili na dva dny do… Vancouver, British Columbia, Canada
Zobrazit na mapě »

Zimní víkend v Calgary

Kanada je opravdu nádherná země a Calgary patří k nejkrásnějším městům světa právě v zimě. Calgary Sweets, Surrey, British Columbia, Canada
Zobrazit na mapě »

za zlatem na aljašku transilvanské alpy dovolena počasí kypr dlouhodobá bahamy fotky turecko alanya vebkamery scotland weather jak montovat vázání na snowboard sardinie mtb soukrome ubytovani na elbe rybolov finsko levně

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.06. 2017, 07:22:10 za 0,0174s