Dovolená v Řecku na ostrově Thassos

S rodinou, jsme si užili nádherný prodloužený víkend na ostrově Thassos. Skvělá destinace pro adrenalinově založené lidi.


Díky názoru odborníků, že Thassos je jedním z nejkrásnějších ostrůvků Řecka, který se chlubí svou panenskou přírodou a nabídkou božského klidu pro unavené turisty, jsme si vybrali právě tuto destinaci.

Nalezli jsme zde opravdu nádherné pláže, které lemují celé pobřeží. Také se zde rozprostírá nedotknutá zeleň, která dokresluje obrázek ráje na zemi. Pokud můžu doporučit, tak pokud chcete zažít opravdovou krásu a romantiku, zajeďte si kolem páté až šesté hodiny na Paradise beach, kde uvidíte opravdu jeden z nejkrásnějších východů slunce. Opravdová slast pro oči a duši.

Jediné, co mě na tomto ráji na zemi zklamalo, jsou brutální poplatky za lehátka na pláži. Za jeden den zaplatíte 3 – 7 EUR jenom za pronájem, což si myslím, že je celkem zlodějna vytvořená k oškubání turistů. V celém Thassosu je trošičku více draho, než jsou Češi zvyklí, ale pokud chcete vyměnit ruch Čech, za ráj ostrůvku, pak neváhejte, nebudete litovat.

To co jsme se dočetli v průvodci, nás celkem překvapilo: „Na tržnicích obchodníci záměrně přemršťují ceny, aby lidé mohli smlouvat.“ To málo, který turista ví a tak koupí výrobek za plnou cenu. Proto smlouvejte! Obchodníci na tržnicích jsou na to připravení.

Co můžete všechno na Thassosu vyzkoušet? Můžete si zapůjčit vodní skútry, můžete vyzkoušet jachting, můžete si půjčit loď a vydat se potápět do hlubin krásně čirého moře, můžete vyzkoušet různé další vodní sporty. Prostě vše co vás napadne, zde lehko najdete. Ale pozor! Nenechte se napálit a raději si vybírejte půjčovny, doporučené z průvodců, nebo od vašeho hotelu, protože Řekové jsou ostře vypočítaví a chtějí turisty vyloženě oškubat. Já sám, jsem si zapůjčil čtyřkolku a příjemně mě překvapilo, že zde nejsou žádná omezení, jako v ostatních zemích. Prostě si to můžete šinout, kudy chcete a také jsem toho řádně využil.

Pokud chcete prožít klidnou a zábavnou dovolenou, pak mohu ostrůvek Thassos v Řecku jenom doporučit. Určitě nebudete litovat.


cestovatel Jan Kříž | období 22.01.2010 10:01 | Dovolená v Řecku, Řecké pláže, ubytování Krásné Řecko |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Thassos Island, Greece, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Dovolená v Řecku na ostrově Thassos

S rodinou, jsme si užili nádherný prodloužený víkend na ostrově Thassos. Skvělá destinace pro adrenalinově založené… Thassos Island, Greece
Zobrazit na mapě »

vstupy řím Ostrov Berlenga teplota v holansku koloseum v tunisu nejlevnejší dovolena nemecke cestovky lyzovani nejůevnější dovolená pro rodinu v září veb kamery on line kladno veb kamera nitra aktualní počasí caribic

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:26:55 za 0,0406s