Čína – seznam míst, které nesmíte minout

Chystáte se do Číny a nevíte, které památky a místa neminout? Chcete jedinečné tipy na nejkrásnější místa a památky Číny? Ano?! Pak si jistě přečtěte tento článek do konce.


Čínský buddhistický chrám

Čína, neboli celým jménem Čínská lidová republika, má mnoho krásných památek a míst. Můžete navštívit mnoho buddhistických chrámů, které vám nabídnou klidnou atmosféru a uvolnění mysli, nebo můžete navštívit přetechnizovaná města, která za pár let budou mít vlastní umělou inteligenci. Výběr je jen na vás.

Velká Čínská zeď

Pokud už jste v Číně, pak jistě navštivte jednu z nejvýznamnějších Čínských památek. Jedná se o Velkou Čínskou zeď, která je symbolem ochrany, před kočovnými kmeny, které by v minulosti chtěly napadnout Čínu. Za její nynější vzhled může dynastie Ming, která v Číně vládla v 15-16 století. Nejvíce navštěvovanou částí Čínské Velké zdi je tzv. Badaling. Zeď je v tomto místě vysoká 8m a široká 5m. Na každém 100m můžete navštívit strážní věže.

Peking

Moderní město Peking, ve kterém žije přibližně 12 milionů lidí, má bohatou historii. Nejoblíbenější jsou tamější paláce, chrámy, muzea, apod. V centru Pekinga můžete navštívit císařský palác známý pod jménem „Zakázané město“, nebo náměstí Nebeského klidu, či náměstí Tiananmen.

Xi´an

Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších historických měst. Málo kdo to ví, ale toto město bývalo hlavním městem Číny. Vedla tudy tzv. Hedvábná cesta a díky ní tu nalezneme mnoho památek. Zvláště pak hradby, úzké uličky, či paláce.

Přírodní rezervace Wolong

Zde jsou k vidění obří pandy. Jedná se o speciální park, který chová pouze tato zvířata, a proto se vám naskytne jedinečná podívaná, která vám vyrazí dech. Kde jinde byste mohli vidět tato majestátná zvířata, jak se pohybují po volné přírodě? Přírodní rezervace Wolong se nachází pouze 10km od centra města Chengdu.

Samozřejmě, že Čína má daleko více zajímavých míst, či památek, ale tyto se mi zdají jako nejlepší a doporučil bych je všem navštívit. Vychutnejte si dovolenou v Číně, protože se jedná o obdivuhodnou zemi s velkou a překrásnou historií.


cestovatel Jan Kříž | období 18.05.2011 21:05 | Rýže, Asie, Velká Čínská zeď, Komunismus Půvabná Čína |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Čína, 中國, 中国, Zhōngguó, Čung-kuo, Říše středu, Dovolená v Číně 2011, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Čína – seznam míst, které nesmíte minout

Chystáte se do Číny a nevíte, které památky a místa neminout? Chcete jedinečné tipy na nejkrásnější místa a památky… Čína, 中國, 中国, Zhōngguó, Čung-kuo, Říše středu, Dovolená v Číně 2011
Zobrazit na mapě »

Loučná pod Klínovcem sky areál cestování jamaica orebro památky fotky lyžařské pobyty l elba počasí říjen letní dovolena turecko levně iniancke děti obrazy kreslene klimatické podmínky v okolí Detroitu nejhezčí město veb kamera víden

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:16:54 za 0,0284s