Chcete zažít opravdu jedinečnou dovolenou? Pak se vydejte do Arktidy!

I když by se mohlo zdát, že by nikdo nechtěl strávit svojí drahocennou dovolenou na takovém místě, jako je Arktida, tak opak je pravdou! Čím dál více cestovek se snaží nalákat své zákazníky na takovéto dobrodružné dovolené. A je opravdu o co stát!


Když se řekne Arktida, tak mnoho lidí vidí jen zasněženou pláň, na které ho nic nezaujme. Ovšem, takovýto obraz Arktidy je popsán v každé druhé knížce a v minulosti tomu tak opravdu bylo, ale žijeme v 21. století a dnes opravdu můžeme říci, že i Arktida je skvělým místem k dovolené, odpočinku, relaxaci a to vše okořeněné věhlasným adrenalinem.

Ano, takováto dovolená se opravdu prodraží. Levné nejsou jak letenky, tak i pobyt na Arktidě a další věci, které člověk očekává. Na oplátku zase budete moci prožít nejenom vlastní příběh o dobývání Severního polárního kruhu, ale také budete moci poznávat tamní zvířata, která neuvidíte nikde jinde, některá ani v ZOO.

Na Antarktidě najdeme množství ostrovů, z nichž některé jsou hornaté a rozsáhlé oblasti jsou pokryty holými planinami bez stromů (tundrou). Během krátkého léta se oteplí natolik, že v tundře rozkvetou květiny a křovinaté porosty. Tyto porosty nejčastěji spásají sobové, kteří jsou na těchto křovinatých porostech zcela závislí. Nejenom, že uvidíte soby, ale také budete moci spatřit lední medvědy a další typická zvířata Arktidy.

Jak už jsem psal výše, tak takováto dovolená opravdu není zadarmo a můžete ji zakoupit nejlevněji ZDE! Cena se hodně odvíjí od toho, co od dovolené čekáte a jaké máte nároky na luxus.

Vydejte se do Arktidy. Na takovou dovolenou nikdy nezapomenete!


cestovatel Jan Kříž | období 03.01.2012 18:01 | Dovolená kdekoliv Dovolená |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Arktida, Severní polární kruh, severní polokoule, αρκτος, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Chcete zažít opravdu jedinečnou dovolenou? Pak se vydejte do Arktidy!

I když by se mohlo zdát, že by nikdo nechtěl strávit svojí drahocennou dovolenou na takovém místě, jako je Arktida, tak… Arktida, Severní polární kruh, severní polokoule, αρκτος
Zobrazit na mapě »

OH Vencuver online kamery slovensko Grand Tetons National Park romantický víkend v jeseníkác snowpark černá hora malta a vebkamera nudy pláže v chorvacku katedrála sv Jana Kypr předpověď počasí v Egeru kanada calgery aktuální počasí

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 23.06. 2017, 17:34:04 za 0,0186s