Běžkování - Laponsko ve Finsku

S kamarády nás omrzeli běžkové lyže, takže jsme oprášili naše běžkové a vyhledali cestovku, která by splnila všechna naše přání.


Po úspěšném hledání a prožití výletu, vám mohu konečně sdělit své dojmy.

Je to tak. I sjezdovky jednou omrzí a naše vlast bohužel také. Proto jsme se rozhodli podniknout nějaký výlet, zaměřený čistě na samotu přírody a běžky. Po dlouhém hledání jsme si vybrali cestovku, která dokonale splnila naše představy, a my si mohli vychutnat za 11 950,-Kč skvělou jedenácti denní běžkařskou dovolenou.

Po úmorné cestě trajektem, jsme se konečně dostali do Kilpisjaarvi a poté jsme si nádherně zaběžkovali až do našeho jedenáct kilometrů vzdáleného srubu Saarijarvi. Poté jsme zažili perfektní noc v nádherném srubu a další den jsme měli namířeno do dalšího srubu Meekonjarvi, který byl vzdálen dvacet kilometrů. Z cesty jsme byli přímo unešení. Všichni jsme milovníci přírody a nelehkých terénu a Finsko opravdu splnilo to, co jsme od něho očekávali. Nádherná příroda, perfektní zimní scenérie, no prostě krása.

Další den jsme vyrazili si zaběžkovat na nejvyšší vrchol Finska - Halti, ze kterého je nádherný výhled na Norské hory. Po náročné cestě, jsme byli všichni rádi, že můžeme běžky hodit do koutu a lehnout si do postele. Druhý den ráno, jsme vyrazili do počátečního srubu Saarijarvi. Nebyla to lehká cesta, protože jsme se nechali vyhecovat našim průvodcem, a ten nás vzal nádhernou „zkratkou“. Ano zkratkou musím napsat v uvozovkách, protože celá zkratka měla třicet dva kilometrů. Někteří z nás polomrtví, jsme po úmorných hodinách padli před srub a chvíli rozdýchávali naši úmornou cestu.

Měli jsme zde i sauny, které jsme hojně využívali a velmi se nám líbili. Sruby byly také skvěle vybaveny a cestovka po nás chtěla jen základní výbavu sebou, jakou jsou lyže, rukavice atp., jinak se o vše postarala. Pokud si chcete dát do těla a poznat krásy Finska, pak neváhejte. Nebudete litovat!
 


cestovatel Jan Kříž | období 14.01.2010 12:01 | Překrásně upravené stopy, úchvatná příroda a velké možnosti Zahraniční běžkování |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Laponia, Finland, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Běžkování - Laponsko ve Finsku

S kamarády nás omrzeli běžkové lyže, takže jsme oprášili naše běžkové a vyhledali cestovku, která by splnila všechna… Laponia, Finland
Zobrazit na mapě »

dubai skyline auckland live web camera online web camera hawai klinovec veb kamera sardinie pujcovna skutru řecko dovolená pod stanem nejvíce farem na perlorodky veb kamera velké meziříčí významní mořeplavci do s ameriky italie a řim

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 26.05. 2017, 09:22:52 za 0,0172s