Africká krása se nejlépe vychutnává ve státě Lesotho

Máte rádi Afriku a její tradiční folklór s nepřekonatelnou přírodou? Pokud ano, pak nemiňte překrásný stát Lesotho, který leží u hranic s Jihoafrickou republikou.


Diamant, který byl vykopán v lesothu

Maličký stát Lesotho je ze všech stran obklopen Jihoafrickou republikou. Jeho hospodářství je značně závislé na penězích, které posílají domů dělníci pracující v Jihoafrické republice. I proto se tamější podnikatelé rozhodli najít další zdroj peněz, který vidí v turistickém ruchu, a proto připravili pro turisty zajímavé poznávací zájezdy, které vám odhalí všechny taje a krásy Afriky.

Ideální pro pěší túru jsou tzv. zasněžené Dračí hory. Podnebí v horách je často chladné a vlhké, takže k národnímu kostýmu patří teplý barevný přehoz a pevný klobouk utkaný z trávy se širokou krempou. Díky tomu nebudete mít nouzi o zajímavá setkání s tamními lidmi, která vás něčím jistě obohatí. Turistům bych doporučoval spíše kvalitní vybavení tkané s thermo vláken.

Hlavním město je Maseru, která disponuje 110 000 obyvateli. Úředními jazyky jsou lesotština a angličtina, takže pokud umíte anglicky, pak se lehce domluvíte v každé větší vesnici. Platí zde pravidlo, že čím blíže jste větším městům, tak tím větší je gramotnost obyvatel.

Krásnou přírodou se můžete kochat hlavně kolem řeky Orange, která protéká úchvatnou skalnatou krajinou v lesothském pohoří Maloti.

Tento stát by měl být jasnou volbou pro všechny milovníky přírody a zvířat. Naleznete zde jedinečné přírodní bohatství, kterým budete nadšeni. Nechte na sebe působit divokou atmosféru Afriky. Jistě nebudete litovat.


cestovatel Jan Kříž | období 23.05.2011 18:05 | Kontinent Afriky, Diamanty, Jedinečná Afrika |

Kometáře

Zobrazit okolí na mapě

Na této mapě si můžete prohlédnout okolí Království Lesotho, Basutsko, Království Lesotho, Muso oa Lesotho, Kingdom of Lesotho, památky, fotky, satelitní a letecký pohled, restaurace i ubytování a hotely, turistické mapy.

Mapa okolí

Zajímavá turistická místa

Africká krása se nejlépe vychutnává ve státě Lesotho

Máte rádi Afriku a její tradiční folklór s nepřekonatelnou přírodou? Pokud ano, pak nemiňte překrásný stát Lesotho,… Království Lesotho, Basutsko, Království Lesotho, Muso oa Lesotho, Kingdom of Lesotho
Zobrazit na mapě »

mapa severního polu online Emmerald river koupení letenek online web camery chorvatsko nížina nyika holandska coffee shop počasí rodhoz počasí burgas dlouhodobá předpověd egypt hurghada nepokoje 2013 ostrov lesbos online camera

© 2017 Dovolená, cestování a vše okolo. Zákaz kopírování veškerého obsahu (html, CSS, obrázky, texty). Zásady ochrany osobních údajů, nahlášení obsahu. Přepnout mobilní verzi
Stránka generována 28.06. 2017, 16:17:21 za 0,023s