Uncategorized

Rakousko – Vídeň

Kdo by neznal Vídeň? Město Mozarta, sídlo dávných císařů, zábavní park Prátr a nádhernou zimní Vídeň, když pořádá vánoční trhy. Každý návštěvník tohoto si zajisté všimné harmonického snoubení architektury z devatenáctého století a moderních staveb, které nabízejí posezení i taneční zábavu.

Doprava

Vídeň je od České republiky poměrně kousek, a proto nejrychlejším způsobem, jak se do tohoto města dopravit je auto nebo autobus. Letadlo i vlak jsou pro cestu do Vídně zbytečně drahé a stejně časově náročné. Po samotné Vídni můžete cestovat podobně jako u nás, tudíž autem, autobusem, tramvají, taxíkem. Vídeň oproti naší republice má v cestování výhodu a tou jsou bez pochyby CityBikes. Pokud nejsou zrovna zimní měsíce, tak cestování na kolech po Vídni je příjemné, rychlé a finančně výhodné. Při zapůjčení kola jsme s přítelem měli nejdříve obavy, že se budeme muset vracet, abychom kolo vrátili. Později jsme pochopili, že stačí dojet na místo, kam chceme, najít poblíž podobnou půjčovnu kol a tam bicykl vrátit. Těchto půjčoven je po Vídni mnoho, takže jsme nehledali nijak dlouho.

 

Dva charaktery

Když jsme vyrazili do Vídně, tak jsme si rozdělili pobyt na dva bloky, které chceme navštívit. Prvním blokem jsme si zvolili Zlatou Vídeň, tak jsou přezdívány galérie, paláce, muzea a jiné památky. Mezi nejkrásnější patří Hofburg, kde má kancelář nynější rakouský prezident a kde se nachází mnoho památek, jako je například muzeum Sisi, Klenotnice, Stříbrná komnata a jiné.

V druhé části našeho pobytu jsme se zajímali o Lehkovážnou Vídeň. Navštívili jsme tedy Prátr, ve kterém se nachází více jak 250 různých atrakcí, jako jsou kolotoče, horské dráhy, střelnice a jiné. V tomto zábavním parku jsme strávili celý den a užili si plno zábavy. Není zde ani nouze o občerstvení a výběr je opravdu bohatý. Stejně jako v celé Vídni si zde můžete dát vídeňský řízek se salátem, moučníky a naleznete zde i českou kuchyni.
 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*