Uncategorized

O cestování po Finsku

Rady a tipy při cestování po Finsku

Finsko je obrovská a nádherná severská země, kterou obdivuji. Nenajdete zde sice nic moc historického, přece jenom samotné hlavní město Helsinky bylo dříve jen velkou rybářskou osadou. Až později se zde začalo stavět, ale vše v moderním stylu.

Finové jsou mírumilovní lidé. Všude najdete u nádherných dřevěných srubů perfektní sauny a všichni žijí v souladu s přírodou.Finové nemají moc rádi bujaré noční večírky, a tak tady moc nočních klubů, nebo dlouho otevřených hospod nenajdete. Zvykem bývá, že v odlehlých oblastech se jednou za týden všichni obyvatelé daného regiónu sejdou v hospodě na pokec. Život je tu klidný a mírumilovný a hrozně moc mě okouzlil.

Benzín tu stojí 1.32 EUR, takže cestovat autem po Finsku vyjde stejně, jako cestování po Česku. Pokud uvažujete o pronájmu auta, tak nejlevnější půjčovna zapůjčuje auto za 70 EUR na den. Pokrytí silnic je menší v porovnání s námi, ale na druhou stranu jsou silnice daleko lepší, kvalitnější. Nejlepší je cestovat pomocí vlaků, protože nabízí množství slev a jsou velice komfortně vybaveny. S autobusy nedoporučuji cestovat na velké vzdálenosti, protože je to děs.

Nejlepší doba po cestování po Finsku je červenec. V některých oblastech zapadá slunce až po jedenácté hodině večerní a za polárním kruhem nezapadá samozřejmě vůbec.

Sice jsem nenavštěvoval památky, ale spíše jsem jezdil po malých vesničkách a „srubových hájích“ i tak jsem si dovolenou opravdu suprově užil. Naleznete zde úžasnou přírodu a velice přívětivé lidi, kteří když je poprosíte, vás klidně vpustí do jejich sauny, nebo vám ukážou svůj nádherný dům, či srub. Opravdový ráj pro ty, kteří hledají klid a mír.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*