Nezařazené

Zimní víkend v Calgary

Zimní ráj Calgary

Každý si pod pojmem Calgary vybaví město v Kanadě, ale hlavně olympijské hry. Protože Calgary je hlavně stvořeno pro aktivní turisty, mezi něž se považujeme, tak jsme se rozhodli strávit aktivní víkend právě zde.

Toto nejčistší město světa (alespoň v roce 2007 dostalo tuto prestižní cenu) nabízí pro turisty, kteří rádi sportují, velké možnosti k vyblbnutí. Naleznete zde velmi kvalitně vybavené zimní stadióny, ve kterých si po domluvě můžete zahrát hokej, nebo si jen tak zabruslit. Další možností je si perfektně zalyžovat ve Skalistých horách. V olympijském centru můžete zažít to nejlepší lyžování v celém svém životě. Já jsem měl možnost si snowboardovat v tomto středisku a je vidět, že v Calgary jsou lyžování a snowboarding opravdu dominantní sporty, do kterých radní města investují nemalé částky.

Calgary je opravdu mladé a impozantní město. Jeho dravost je vidět na každém kroku, přesto ale patří mezi nejklidnější města, kam můžete jet na dovolenou. I díky faktu, že zde nalezneme mnoho lyžařských center atp., čili lidé jsou rozprostřeni po velké ploše.

Co můžu doporučit je určitě komplex, který je vytvořen jako muzeum vědy. Jmenuje se „The Telus World of Science“ a najdete zde mnoho exponátů z vědeckých dob minulých, ale i současných. Lákadlem ovšem pro nás bylo 3D Kino IMAX, které se v tomto komplexu nachází. Opravdu nádherný zážitek. Lepší 3D kino než IMAX v Calgary, v ČR nenajdete. Ani možná takové, které by se mu vyrovnalo. Vyhřívané sedačky, nádherné brýle, obrovské plátno, velké repráky, prostě jedinečný zážitek.

Pokud máte rádi festivaly, při kterých neteče pivo zrovna proudem, ale předvádějí se při nich různí závodníci a další vrcholoví sportovci, pak můžu doporučit největší outdoorovou akci světa „The Calgary Stampede Festival“, který se koná vždy na začátku července. Užijete si při něm rodeo show, různé závody, exhibice, ale i koncerty známých hudebních hvězd.

Milovníci sportu jako my si v Calgary opravdu přišli na své. Sice víkend je málo, ale musel stačit. Rozhodně doporučujeme pro všechny aktivní sportovce! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*