Nezařazené

Zimní Šumava a výlet do přírody

Kdo z vás se nebyl ještě podívat na Šumavě, tak neví o co přichází. Minulý rok jsem na doporučení kamaráda vyrazil do Jižních Čech na Šumavu do oblasti Zadova a stálo to za to.

Lyžařský areál Zadov a hotel Zadov

Na doporučení kamaráda jsem vyrazil na Zadov a ubytoval se ve stejnojmenném hotelu Zadov. Hotel nepatří k těm nejluxusnějším ale zase jsem si nemohl stěžovat. Bylo dost poznat že to je budova stavěná za minulého režimu, má přesně takové rysy. Obrovské dveře, nízké stolečky spolu se židlemi. Celá budova působila trošku staře a hlavně megalomansky. Vařili ale výborně, což mě velice překvapilo. Vybavenost hotelu musím také pochválit, protože byla na docela slušné úrovni. K dispozici jsem měl kulečník, sauna, bowling, stolní tenis, SAT a mnoho dalšího. Abych nezapoměl tak měli taky nově zrekonstruované pokoje.

Hned další den jsem se šel zeptat, jestli by mi někdo neporadil kam vyrazit, abych taky viděl něco ze Šumavy. Zaměstnanci hotelu na mě byli připraveni a měli pro mě zajímavě zpracovanou brožurku, kde byla cykloturistika, která zrovna v zimě není aktuální a tak jsem ji přeskočil. Následovala pěší turistika, kde se nabízelo několik variant. Nejkratší trasa měla 5 km a nejdelší 21 km. Tak jsem ten den zkusil ,,zlatou střední cestu“, která byla 11 km dlouhá. Vedla přes Pláně, Nové Hutě, Borovou Ladu, Chalupskou slať až na Svinnou Ladu. Byl to zajímavej výlet, při kterém jsem měl pocit, že jsem prošel půlku Šumavy. Další den jsem si byl zalyžovat na sjezdovce Zadov – Churáňov a po zbytek týdne jsem využíval služby hotelu, vyzkoušel saunu, potkal slečnu s kterou jsem si zahrál bowling a mnoho dalšího.

Každopádně na ten týden rád vzpomínám a kámošovi děkuju za doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*