Nezařazené

Zimní dovolená v Jižním Tyrolsku v Obereggenu

Už nás unavovali hordy lidí na sjezdovkách a dlouhá doba čekání na vleky. Proto jsme se s přáteli rozhodli, vydat se za rájem lyžařů, a pro tento účel jsme si vybrali skalní útvary Obereggen v Jižním Tyrolsku.

Dlouho jsme přemýšleli kam si zajet zalyžovat bez tisíců okolních lidí a dlouhých front na sjezdovkách. V této době je opravdu jedinečná destinace Obereggen v Jižním Tyrolsku. Nádherná panenská příroda nás opravdu nadchla.

Lyžařský „kolotoč“ Obereggen na úpatí hory Latemar je vzdálen pouhých 20 km od hlavního města Bolzana. Mnohotvárné a perfektně upravené sjezdovky jsme si opravdu užili. Nic krásnějšího, jsem nezažil ani v Alpách, a to už je co říci. Také noční lyžování je zde zážitek, na který ani po letech nezapomenete! Výhodou je, že noční lyžování je pro držitele ski pasů zcela zdarma!

Jsou zde i jiné akce, než pouze lyžování. Naleznete zde i tradiční zimní aktivity. Mezi ně patří například sáňkování. Obereggen nabízí osvětlenou sáňkařskou dráhu, která je špičkově vybavena. Můžete si zde zapůjčit jak tradiční dřevěné sáňky, tak moderní.

V březnu se zde bude konat tradiční noční lyžařský závod King of Iron, který je podle místních opravdu jedinečným zážitkem, který si nemůžete nechat ujít. Také se zde bude konat hudební happening Jazz přímo na sjezdovkách. Pokud nemáte vybranou dovolenou a chtěli byste se podívat do Jižního Tyrolska, pak neváhejte a v březnu se jeďte kouknout na tyto opravdu honosné akce. Nebudete litovat a ještě si v klídečku zalyžujete.

Pro milovníky běžek, se zde najde mnoho kilometrů tratí, při kterých poznáte malebné vesničky a nádhernou krajinu. Můžete si vybrat tratě, které jsou speciálně připravené pro milovníky sněžnic.

Obereggen nabízí opravdu mnoho. Pokud tedy chcete prožít krásnou zimní dovolenou, v klidném prostředí a s nádhernou přírodou, pak je pro vás Jižní Tyrolsko jako stvořené!
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*