Nezařazené

Washington D.C. srdce Spojených Států

Vládní město i zajímavé místo

Čekal mě další odpočinkový víkend. Jelikož jsem chtěl vidět něco zajímavého, bez přílišného váhání jsem za destinaci své víkendové relaxace zvolil hlavní město Spojených Států, Washington D.C..

Rozhodně jsem volby nelitoval.

Washington D.C. je skutečně zajímavou lokalitou. Sídelní město americké vlády láká ročně miliony zahraničních turistů. A skutečně se není čemu divit, o tom jsem se přesvědčil na vlastní oči. Ubytoval jsem se v jednom ze zdejších hotelů, kterých je zde požehnaně.

Zaujaly mě ale obecně vysoké ceny ubytování, za jeden nocleh zde člověk vydá minimálně 80 dolarů. Toto půlmilionové město rozhodně není levné.

Hned druhý den mého pobytu jsem se vydal na exkurzi do centra. Architektonicky je to tu velmi rozmanité, historické styly se elegantně mísí s moderními. Samozřejmě jsem nemohl vynechat turistické stálice, jako např. sídlo amerického prezidenta – Bílý dům. Nejvíce ze všeho mě ale zaujal fámozní park National Mall, na jehož východním konci se nachází budova Capitolu s charakteristickou kopulovitou střechou uprostřed. Na druhém konci protáhlého obdélníku, který park tvoří se do výšky 170m majestátně tyčí úzký, špičatý obelisk Washington Monument. Tato nejvyšší budova ve Washingtonu D.C. ve svém nitru skrývá interiér vyzdobený americkými památkami americké historie.

Nejvíce zaujme bronzová socha George Washingtona.

Návštěvu jsem zakončil se slzou v oku, takto krásné město se jen tak ledaskde nevidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*